Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Ulcerózní kolitida, srdeční arytmie, otok kolene - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 343x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Manželovi byla v srpnu 2022 diagnostikována ulcerozní kolitida, postiženo je celé střevo. Nemoc dle slov lékařů pravděpodobně spustila další problémy: srdeční arytmii a velký otok v kolenu, který byl několik měsíců dáván do souvislosti s kolitidou. I přes medikaci se ale stav nelepšil, naopak stále zhoršoval.

Před Vánocemi 2022 v koleni objevili bakterii zlatého stafilokoka. Po 10denním nitrožilním nasazení ATB a vnitřním proplachování kolene desinfenkcí se konečně zdá, že se situace lepší. Je ale jasné, že proces uzdravování bude dlouhý. Manžel už před měsícem změnil razantně životosprávu, vyloučil zcela cukr, mouku, mléčné výrobky. Ráda bych, aby se zbavil většiny léků (nebo alespoň snižil množství) a podpořil zdraví i bylinkami.

Moc prosím o radu, jaké bylinky či konkrétní tinktury byste na všechny jeho problémy poradil.

Moc předem děkuji a jsem s pozdravem. Monika Holá
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

ULCEROZNÍ KOLITIDA
Na ulcerozní kolitidu doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
PUŠKVOREC OBECNÝ kořen, LNICE KVĚTEL kvetoucí nať, ŠALVĚJ nať nebo kvetoucí nať, PELYNĚK pravý nebo jiný nať, MOCHNA husí nebo nátržník nebo jiná kvetoucí nať, KOPRETINA ŘIMBABA nať, KADIDLOVNÍK pryskyřice.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Na regulaci autoimunitních onemocnění (mezi něž lupénka patří) doporučuji také MCT OLEJ.

ARYTMIE
Na srdeční arytmii (extrasystoly, tachykardie, bradykardie, fibrilace síní FiSi apod.) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
JANOVEC METLATÝ květ 50%, HLOH OBECNÝ květ 20%, JMELÍ BÍLÉ list natrhaný v březnu 20%, SRDEČNÍK OBECNÝ nať nebo kvetoucí nať 10%.

BOLEST KLOUBU PO ZÁNĚTU:
Zevně - KOSTIVALOVÁ MAST.
Vnitřně - užívat tinkturu z rostliny HARPAGOFYTUM LEŽATÉ.
Pokud by vznikl otok, aplikovat rozklepaný list LOPUCHU VĚTŠÍHO.

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu (ulcerozní kolitida, srdeční arytmie, harpagofytum), kostivalovou mast a MCT olej na Vámi uvedené potíže u Vašeho manžela, je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.