bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Únava, bolesti a slabost nohou, zvýšené CRP - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 420x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore,

prosím o radu. 2018-2021 mám veliké bolesti nohou, hlavně od kolen dolů a cítím se bez životní energie. Bolest a neschopnost delší chůze se zvyšovala, takže v poslední době jsem ušla pouze 400 metrů a dále bez odpočinku na lavičce jsem nebyla schopná další chůze. Po tři roky mám zvýšené CRP, pohybuje se ve výkyvech 20 -37 jednotek. Na podzim jsem měla těžkou chřipku s teplotou přes 38°C a CRP kleslo na 4 jednotky. Diabetes nemám, zvýšený kreatinin ano. Byla jsem na vyšetření na cévním – dg = žilní nedostatečnost II. stupně. Dále mě trápí bolesti páteře a silné padání vlasů.

Ve svých 57 letech jsem poprvé začala užívat pravidelně léky – Diozen a Loradur. Obrovské otoky sice během 2 dní úplně klesly, takže po 3 letech jsem opět viděla své kotníky, ale začalo se mi velice těžce dýchat, bušilo mi srdce, bylo mi na omdlení a cítila jsem celkovou fyzickou únavu a nohy stejně pořád bolely, jako před medikací. Po týdnu užívání jsem byla nucena volat záchrannou službu.

Po vyšetření konstatovali, že jsem byla dehydrovaná. Ale po kapácích jsem se cítila stejně… Řekla jsem si, že si budu muset opět pomoci sama. Snížila jsem denní dávku obou léků pouze na polovinu tablety. Napadl mě detox pomocí aktivního uhlí. Neskutečně se mi během pár dní ulevilo, cítím postupně přibývající energii, jsem celkově pohyblivější. Bolesti nohou jsou při užívání aktivního uhlí minimální, téměř vymizely, jsem pohyblivější, schody zvládám mnohem lépe. Začala jsem jíst pouze 3x denně a konečně mám zase pocit hladu a začínám hubnout (v současné době jsem obézní – začala jsem rychle přibývat na váze v souvislosti s mými zdravotními problémy a přestala jsem kouřit).

Lékaři mi doporučili jíst co 3 hodiny, ale i po malých dávkách se cítím hodně unavená. V prvních dnech užívání aktivního uhlí jsem při vyprazdňování poznala, že se tělo čistí. Jen nevím, který orgán posílit – ledviny? Užívám plody ostropestřce na ztučnělá játra. Nohy natírám mastí z kaštanu koňského. Zkoušela jsem vynechat medikamenty na 3 dny. Bolesti se nevrátily, pouze otoky nohou.

Zašla jsem si jako samoplátce ještě na krevní obraz : EOSINOFILY # = 1,040, EOSINNOFILY = 0,098, TROMBOKRIT=0,036, LEUKOCYTY=10,60. Ještě jednou moc děkuji. Prosím, zašlete mi číslo účtu, poukážu Vám příspěvek na výrobnu tinktur za konzultaci. Už jsem z těch bolestí vyčerpaná.

Velice děkuji za Vaši radu.

AKTUALIZACE DOTAZU:
Přestala jsem aktivní uhlí po týdnu užívat a bolesti se plíživě vrací.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na slabost, únavu, nohy bez síly, bolesti od kolen dolů, otoky spodní části dolních končetin a elevaci CRP v krevním séru doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
RDESNO MOHOKVĚTÉ kořen 50%, SVÍZEL SYŘIŠŤOVÝ květ resp. kvetoucí nať 25%, ČERNÝ SEZAM 15%, CORDYCEPS 10%.

Čínská směs SLAST UPROSTŘED NOCI (172) - dávkování a aplikace dle návodu na obale.

JANČŮV LEDVINOVÝ ČAJ 2X denně (je možné pořídit v mém eshopu).

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

DIETETIKA - doporučuji Vám velice FAZOLKY ADZUKI a SLOZOVKU. Obzvl. adzuki velice podporují ledviny a jsou skoro zázrakem. Snažit se co nejvíce vyhýbat potravinám S VYSOKOU KONCENTRACÍ CUKRU (cukr velmi dusí ledviny).

Po 3měsíčním užívání se mi ozvěte a sdělte jaké potíže Vám zůstaly. Navážeme na to a doladíme zbytek, pokud bude potřeba.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.