Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Únava, nespavost, bolest kostí, vysoký vápník v krvi, hyperkalcémie - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 496x)

Dotaz:

Dobrý den,

Rád bych Vám popsal můj problém, byl bych moc rád, kdyby jste si ho přečetli a nějak mi poradily/pomohly:
Před skoro třemi měsíci mě odvezla sanitka a život se mi obrátil o 180 stupňů. V krvi našli nedostatek draslíku (3,1), nasadily kapačku a ve 4 ráno mě poslali domů. Pociťuji slabost, únavu, pocity na omdlení, velmi slabé nohy (řekl bych že mě bolí kosti, ne svaly - ráno je to šílené - vysoký vápník v krvi), bolest hlavy už cca 4 týdny, někdy je to opravdu šílené, nyní i všechny kosti v těle, hlavně po ránu, je to nárazové, nevydržím mít ruce nad hlavou jak mě bolí kosti. Ležím jenom v posteli a nejsem velice ničeho schopný. Podstoupil jsem hematologické vyšetření, měl jsem zvýšený vápník (2,71), albumin, bilirubin, celkovou bílkovinu a draslík na spodní hranici. Stále se cítím dehydrovaný a proto mám vysoký příjem tekutin - nadměrnou žízeň - polydipsií (piju převážně čistou vodu z kohoutku) - časté močení - (dlouhodobě, řekl bych více jak 8 let, ale nebývalo mi takto, tak jsem to neřešil), mám napuchlá oční víčka. Moč má divný zápach již delší dobu.

Jsem stále unavený, bez energie už dlouhodobě. Jsem objednaný na UZ břicha, neurologii a osteologii. Mnohdy pociťuji arytmie na srdci a to je potom hrůza, člověk ani nespí.

Je mi 31 let, nekouřím. Nyní jsem byl na vlastní náklady v laboratoři Synlab a naměřená hodnota vápníku byla 2,61, takže opět vysoká.
Mohli by jste mi prosím poradit jaké bylinky použít na snížení hladiny vápníku v krvi? Nejlépe tinkturu.

Nejlépe snížit i ostatní zvýšené hodnoty. Jsem z toho psychicky na dně.

Člověk se přirozeně obává toho nejhoršího a rád bych to nějak vyřešil a žil opět normální život.

Jsem s pozdravem
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Domnívám se, že zásadní jsou u Vás ledviny (dle tradiční čínské medicíny element Voda), které jsou oslabené.

Velmi Vám doporučuji podívat se na přednášku http://www.WebinarLedviny.cz, kde se dozvíte kterými léčivými rostlinami a potravinami ledviny posílit.

Pokud by ani po režimových a bylinných opatřeních nedošlo k nápravě stavu (s opatřeními vydržte alespoň měsíc), doporučuji návštěvu praktika nebo lékaře tradiční čínské medicíny. Domnívám se, že "klasická" západní medicína Vám nepomůže, kdežto tradiční čínská medicína může pomoci velmi.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.