bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na veřejné diskuzi. Dotazy ale i odpovědi může do poradny napsat kdokoliv.

Dr. Mlčoch bude na poradně odpovídat 1.3.2020 během dne.
 

Únava po nemoci - byliny, bylinky, léčivé rostliny na rekonvalescenci

1 odpověď
(stránka otevřena 57x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore,
prosím, můžete mi doporučit bylinku, která by mně povzbudila. Jsem po nemoci a cítím se stále moc unavená i psychicky. Vím, že tinktury z eshopu na http://www.BylinkovyDoktor.cz teď z kapacitních a časových důvodu neposkytujete, ale ráda si udělám i čaj.
Děku Ladka

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Vhodné léčivé rostliny na dlouhodobější únavu po nemoci a na psychické vyčerpání či náladovou rozladu jsou:
hořec žlutý (ten i zlepšuje náladu - řeší sezonní deprese), oregano, kalisie, kopřirové semínko, kurkuma, kustovnice plod, rakytník řešetlákový plod.
Silně stimulačně působí také rostlina, která má přezdívku GUARANA, botanicky je to PAULÍNIE NÁPOJNÁ. Užívá se ale jen ráno a v poledne, ne na noc protože by bránila kvalitnímu spánku.

Z méně zmnámých nebo exotických rostlin pak pupečník asijský (gotukola), pazvonek chloupkatý (dang shen), housenice čínská, chrorella, schizandra plod.

Rostlin je určitě mnohem více, ale toto jsou ty, které mne napadly a které v praxi často používám.

Ano, máte pravdu. Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury - http://www.BylinkovyDoktor.cz, ale aktuálně jsem z časových a kapacitních důvodů pozastavil jejich poskytování.

Pokud by efekt byl byl nedostatečný, je žádoucí další vyšetření - krevní obraz na anémii a/nebo funkci štítné žlázy (T4, T3, TSH z krevního séra).

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.