bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Ureaplazma a HPV virus - byliny, bylinky, léčba bez léků, babské rady, lidové léčitelství

1 odpověď
(stránka otevřena 1256x)

Dotaz:

Dobrý deň,
veľmi rada sledujem Vašu facebookovu stránku
https://www.facebook.com/groups/BylinkyProVsechny.cz/?ref=bookmarks
Tiež som obdivovateľkou Márie Trebenovej a teší ma, že mladý človek s medicínskym vzdelaním má záujem o bylinnú liečbu. Chcela by som Vás poprosiť o radu pre moju dcéru Na biorezonancii jej zistili ureaplazmu a HPV vírus. Vedeli by ste jej poradiť nejakú bylinkovú kúru? Ďakujem veľmi pekne vopred za odpoveď.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Biorezonance není oficiální diagnostická metoda. Je to způsob jak vytáhnout z lidí peníze. Přístroj vymýšlí diagnozy spíše náhodně.
O biorezonanci jsem před několika lety publikoval článek na stránce
http://www.kurakova-plice.cz/koureni_cigaret/odvykani/biorezonance-a-jeji-ucinnost.html
Když největší firma zabývající se biorezonancí chtěla, abych článek okamžitě smazal, tak jsem jim sdělil, že si na článku trvám a že dokonce za článekem stojí mnoho lidí z odborné lékařské veřejnosti (mj. doc. MUDr. Eva Králívková, CSc.). Od té doby se mi již nikdo z této firmy zabývající se biorezonancí neozval. Myslím si, že pokud by si byli jistí tím, co říkají a také tím, že je přístroj naprosto spolehlivý, žalobu by na mě tehdy podali. Je to již asi 5 let a ticho po pěšině. Žádná obsílka ze soudu nepřišla.
Proto Vám doporučuji udělat řádný laboratorní rozbor (sérologii) na Vámi uvedené. Nejsem specialista na infekce, ale HPV virus má v skoro každý a běžně se infekce neléčí, u té ureaplasmy jde o klasickou bakteriální infekci.

HPV virus neboli lidský papillomavirus se vyskytuje ve více než 100 typech a většina z nich se přenáší pohlavním stykem. HPV viry jsou převážně neškodné, ale některé druhy jsou vysoce nebezpečné pro svou schopnost způsobit rakovinné bujení.
HPV virus se přenáší pohlavním stykem, ale také kontaktem s pokožkou v oblasti genitálií.
Co se týče HPV lidského papilomaviru, houby s antivirovými účinky jsou shiitake, houževnatec.
Z bylin to jsou pak klanopraška čínská, ožanka kalamandra, echinacea (třapatka, třapatovka), túje (zerav), schizandra (klanopraška, mangolka), bededykt čubet, kozinec blanitý, štětka planá, kalisie, puerárie, eukalyptus (blahovičník) a pažitka.

Ureaplasma urealytikum je bakterie. Je nutné ji přeléčit antibiotiky.
Za zcela podstatné považuji skutečnost, že musí být vždy přeléčeni oba sexuální partneři - tzn. Vaše dcera i její sexuální partner nebo partnerka. V opačném případě se opakovaně reinfikují a léčba nemá význam.
Ureaplasma je trošku atypická bakterie, doporučuji si o ní přečíst informace na Internetu a tím poznat "svého nepřítele".
Která konkrétní byliny účinkuje na ureaplazmu nevím, ale spoléhal bych na klasiku - lichořeřišnice, tužebník, echinacea (notno užít sérii čajů, nelze očekávat vyléčení jedním čajem), na posílení imunity kromě echinacey také např. hlíva ústřičná apod. Doporučuji nakupovat byliny v lékárně, ale sama si je během roku nasbírat (a hlívu ústřičnou koupit v obchodě - nejsem zastáncem extraktů, věřím živým nebo sušeným rostlinám a houbám).

Na okraj ještě znovu zdůrazňuji, že je žádoucí si ureaplazmu nechat stanovit oficiálním sérologickým vyšetřením. Biorezonance je spíše šarlatánksá metoda vyšetřování a jejímu výsledku není možné ani trošku věřit.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.