Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Urogynekologické potíže - pálení, řezání, otoky, výtoky; ureapazma, mykoplazmata

2 odpovědi
(stránka otevřena 1090x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore,
citlivější dotaz. Poradil byste jaké byliny (tinktury) užívat na chronické urogynekologicke záněty? Problémy s močením (pálení, řezání) a vaginalní potíže (pálení, otoky, výtoky atd). Lichořeřišnice, hluchavka, kontryhel vyzkoušeno a zřejmě to chce silnější kalibr. Diagnostikované mám ureaplasmy s mykoplasmou a antibiotika nepomohla. Celkově bojuji, jak posílit spodek. Mám i chronickou boreliozu.
Děkuji za radu a Váš čas. S přáním všeho dobrého
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
MOČOVÉ CESTY:
Doporučuji léčivé rostlilny, které mají desinfekční účinek na močové cesty. Patří mezi ně (vnitřní užívání, ideálně ve formě směsné tinktury): JALOVEC, PRŮTRŽNÍK, VŘES, YZOP. Do směsi doporučuji ještě přidat LICHOŘEŘIŠNICÍ VĚTŠÍ (semeno). Má antibiotické účinky a na chronický zánět močových cest je to jednaz nejlepších léčivých rostlin. Do směsi bych se nebal přidat ani 10% vlaštvičníku většího - jde o velmi silně protizánětlivou léčivou rostlinu, která kromě močových cest silně podporuje další orgány (žlučník, játra ad.).
GYNEKOLOGICKÝ ZÁNĚT SE SVĚDĚNÍM A OTOKEM ZEVNÍHO GENITÁLU:
Doporučuji aplikaci tea tree oilu NEBO propolisové tinktury. Tea tree oil se rozpustí 1:1 v jiném oleji, nechá se nasáknout tampon, pak se nasáklý tampon zavede do pochvy. Propolisová tinktura o koncentraci alkoholu 40% nebo nižší se nachá nasáknout do tamponu a zavede se do pochvy. Tu nebo tu variantu můžeme aplikovat i 3x denně do úlevy od potíží + časový přesah léčby. Vhodná je také podpora vnitřně - např. tinktura z těchto rostlin a houby: HLUCHAVKA BÍLÁ, ČESNÁČEK LÉKAŘSKÝ, DOBROMYSL, JESTŘÁBNÍK CHLUPÁČEK, KOTVIČNÍK, PENÍZOVKA SAMETONOHÁ, TYMIÁN apod.
Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, reaguji na dotaz paní, zda jste již našla cestu ke zbavení se ureaplasmy? Děkuji za odpověď.