bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Uzdravování po mrtvici, mozkové příhodě - byliny, bylinky, léčivé rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 121x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore
Můj dotaz je následující:

Mám maminku po těžké mozkové příhodě, jaké bylinky může vnitřně užívat při této medikaci. Prestarium, Pantoprazol, Escitalopram, Torvacard, Gordius, Eliqius, Continus.
Zevně budu omývat rozmarýnem… .

Děkuji a jsem s pozdravem.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na rekoncici a rekonvalesceni mozku po cévní mozkové příhodě doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně ve formě směsné tinktury:
PUPEČNÍK ASIJSKÝ (gotu-kola, centella asiatica) 40% + BAKOPA DROBNOLISTÁ (brahmí) 20% + BĚLOTRN KULATOHLAVÝ semínko 10% + MANGO plod 10% + VITÁNIE SNODÁRNÁ kořen 10% + TURAN ROČNÍ nať 10%.

Další velmi vhodné léčivé rostliny jsou BUKVICE, ROUTA a GINKGO. Ginkgo se špatně maceruje do vody, proto je vhodné vyrobit si tinkturu z nadrcených listů (nenadrcené se také špatně macerují).

DŮLEŽITÉ!
Pacient užívá Eliquis, neměl by aplikovat léčivé rostliny, které jsou uvedené zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/ruzne/byliny-nebezpeci-kontraindikace/1427-warfarin-pradaxa-clexane-fraxiparine-a-byliny-bylinky-vliv-bylin-na-srazlivost-krve

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury - http://www.BylinkovyDoktor.cz /> Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz


Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.