Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Užívání vlaštovičníkové tinktury - kolik sérií je možné aplikovat?

1 odpověď
(stránka otevřena 5199x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore,
na Vašich webových stránkách jsem si přečetla inforamce o "schopnostech" vlaštovničníkové tinktury. Zajímám se dlouhodobě o používání a využívání bylinek-jsem po onkologické léčbě (v r. 1987 bez prášků, pravidelně chodím na kontroly 2x ročně).
Vlaštovičníkovou tinkturu jsme si podle návodu "vyrobili" a společně s manželem jsme ji začali užívat- 7x10 kapek, 2x denně, teď jsme ve fázi 2denního přerušení a po zítří bychom měli znovu začít. Nikde jsme však nezjistili, kolikrát by se tato kůra měla opakovat.
Manžel je 3. rok po mozkové příhodě, žádné následky nemá, užívá léky na ředění krve Trombex 75, na tlak Tolucombi 80.
Vážený pane doktore, tinkturu jsme se rozhodli užívat na čistění organismu a ptám se Vás, zda je možné takto stanovit, spíš doporučit, kolikrát ji během roku užívat.
Děkuji Vám za odpověď a přeji pěkný den.

Odpověď na dotaz:

Vlaštovičníkovou tinkturu nedoporučuji užívat dlouhodobě, protože je vlaštovičník jedovatý. Navíc se traduje, že pokud se bylina užívá dlouhodobě, její účinek se zmenšuje.

Po ukončení série zkuste použít jinou bylinku. Rostliny vhodné na detoxikaci (vyčištění organismu) jsou uvedené zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/vyhledavani?searchword=detoxikac&searchphrase=all

Pojem detoxikace moc nemám rád, protože je hodně nekonkrétní a zavání komercí. Pojem neupřesňuje jakým toxinem je člověk zatížen (v normálním těle by moc toxinů být přirozeně nemělo). Spíše jsem zastáncem léčby konkrétní nemoci, existuje-li.

Prevencí recidivy cévní mozkové příhody (mrtvice) je krom Trombexu a kompenzace vysokého krevního tlaku také dostatečný příjem tekutin. Je-li krev hustá, mění se její reologické vlastnosti (je hustá) a mozek je predisponován k mrtvičce.