bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Úzkost, panická aktaka, nespavost, nepravidelná menstruace - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 43x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Prosím Vás o radu ohledně užívání jmelí. Zaujalo mne, protože trpím silnými úzkostmi, anervozitou a v poslední době i nespavostí. Tyto potíže bych velmi ráda řešila bylinkami, ale daří se mi to pouze v obdobích, kdy nejsou tak silné. Zatím jsem použila Withanii, Mučenku, Třezalku, Meduňku, Chmel, Kozlík, Levanduli. Momentálně beru antidepresivum Tritico, a to 25g denně. Lék mi hodně pomáhá, ale zaznamenala jsem nežádoucí účinky, jako je nízký tlak, bolest žaludku, bolest hlavy, sucho v ústech. Tritico beru 10 dní. Také mne trápí velmi silné krvácení při menstruaci. Je mi skoro 48 let, už mám i klimakterické potíže. Zprvu mně odradil fakt, že jmelí snižuje krevní tlak, ovšem poté, co jsem si přečetla v knize od Marie Treben, že jmelím úspěšně léčila i tlak nízký, jsem se rozhodla, že Vám napíšu a zeptám se.

Možná by jmelí bylo vhodné i pro mou dceru…. je jí 15 let a má nepravidelnou menstruaci a také trpí úzkostí a panickými atakami, takže zkoušíme různé bylinky a jiné prostředky, jako meditaci, dýchání, psychoterapii, aby nemusela brát v tomto věku nějaké léky proti úzkosti, nebo antidepresiva, z vlastní zkušenosti vím, že je to problematické.

Děkuji a jsem s pozdravem, Dana.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Úzkost, nespavost, únava, nervozita, případně ještě bolesti bederní páteře či kolen jsou dle tradiční čínské medicíny typické příznaky oslabeného elementu Voda, tedy ledvin. Dokud si neposílíte ledviny, těchto potíží se nezbavíte. Nemá smysl léčit izolovaně jednotlivé symptomy, je potřeba posílit ledviny.

O této problematice mluvím já a má kolegyně nutriční terapeutka (strava) ve videu
http://www.WebinarLedviny.cz

K Vaší dceři:
Za problémy s menstruací jsou VŽDY játra. http://www.WebinarJatra.cz Játra dle TČM řídí zda, kdy a kolik krve kam proudí. Ovlivňují i potíže jako je migréna (migréna je vždy spojená s játry). Více o játrech na http://www.WebinarJatra.cz Ve videu mluvíme o stravě, léčivých rostlinách.
Možná by se Vám a dceři mohl hodit i webinář http://www.WebinarZenskeZdravi.cz, kde jmenuji různé směsi na problémy s menstruací, ale ve videu řešíme i potíže jako jsou myomy, endometrióza nebo cysty vaječníků a prsou.
Úzkost a panické ataky jednoznačně souvisí s ledvinami, takže na video http://www.WebinarLedviny.cz ať se podívá i Vaše dcera.

__
LEDVINY
Na posílení ledvin (kromě úpravy stravy) doporučuji VYLEPŠENÝ JANČŮV LEDVINOVÝ ČAJ.

NEPRAVIDELNÁ MENSTRUACE
Na nepravidelnou menstruaci a špinění mezi menstruacemi doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
JMELÍ BÍLÉ list, KMÍN semeno, PUPALKA květ, LIBEČEK kořen, PUPEČNÍK list.

ÚZKOST, PANIKA, DEPRESIVNÍ LADĚNÍ ad.
Na zvýšení odolnosti na stres, eliminaci potíží jako jsou např. úzkost, vnitřní třes, podobně jako na stavy depresivního ladění, panik a panických atak doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
MUČENKA PLETNÍ nať, CHMEL OTÁČIVÝ šištice, ŠIŠÁK BAJKALSKÝ kořen, VITÁNIE SNODÁRNÁ koře nebo nať (lépe kořen), BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, PUPEČNÍK ASIJSKÝ list resp. nať, BAZALKA POSVÁTNÁ nať, ROZCHODNICE RŮŽOVÁ kořen, MEDUŇKA LÉKAŘKÁ nať a KOZLÍK LÉKAŘSKÝ kořen.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o bylinné tinktury na Vámi uvedené potíže (DEP-ÚZ-PAN a ŠPI-NEPR-MENS), je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.