bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Úzkosti a nespavost dítěte - byliny, bylinky, léčba bez léků, babské rady, lidové léčitelství

1 odpověď
(stránka otevřena 798x)

Dotaz:

Dobrý den, jaké bylinky a v jaké formě byste doporučil u 9 letého dítěte na úzkostně depresivní poruchu a s tím spojenou nespavost a probouzení se v noci? Dívala jsem se v lékárně na přípravky na bázi kozlíku, třezalky, ale nic z toho není vhodné pro děti. Děkuji z odpověď.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Doporučuji Vašemu synovi dlouhodobé pití meduňkového čaje s medem:
1 kávová lžička sušené meduňky nebo cca. 5 ks listů meduňky zalít 200 ml vody. Po vychládnutí na cca. 35°C přidat 1-2 lžičky medu. Tato směs zlepšuje usínání a i kvalitu spánku. Kozlík a zvláště třezalka jsou vhodné spíše pro velké děti a především pak dospělé.
Jak vypadá meduňka a jaké další účinky se můžete podívat zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/117-medunka-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani
Bylinu mám osobně moc rád. Sbírá se na konci jara před tím, než se začne "zatahovat" - tzn. než začnou být listy nehezké a začnou se barvit do žluta. Po otrhání listů je možné rostlinu sestříhat a ona znova obraší a na podzim je možné sklízet 2. várku na zimu.
Přípravky z lékárny jsou zbytečné. Tuto bylinu si můžete pěstovat i nasušit sama. Bylina běžně v přírodě neroste a je potřeba si ji vypěstovat. Je to trvalka, takže po jejím zasazení ji máte na zahradě "navěky".
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.