bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Uzlík na štítné žláze

0 odpovědí
(stránka otevřena 205x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore, můj dotaz je následující: Cca 7 let se léčím se štítnou žlázou, měla jsem hormony trošku nad tou nejnižší možnou hranici dr. mi nasadila Euthyrox 50mg (beru ½ tablety denně v pracovní dny) hlavně to bylo tehdy kvůli případnému těhotenství. Těhotenství nakonec bylo v 2018 úspěšné. Každý rok chodím na kontrolu štítné žlázy formou odběru krve. Nyní mě paní doktorka sdělila, že by možná ty léky už šlo vysadit, že to nikdy nemám pod hranicí a atd. ale poslala mě i na UTZ štítné žlázy (nikdy předtím jsem nebyla), aby viděla jak vůbec vypadá, zda není zbytnělá atd. + proběhl i odběr krve. Hormony víceméně v pořádku jako vždy, na Utz mi našli malý uzlík cca 8mm. Paní doktorka mi sdělila, že pokud je to pod 1 cm, nic se s tím zatím nedělá a jen se to sleduje, tzn. utz znovu na jaře 2022. Upřímně mě to trošku vyděsilo, ikdyž mě paní doktorka uklidnila, že to je celkem běžné. Pokud se to zvětší, tak se zkoumá, co v tom je za buňky, zda je to cysta nebo něco jiného a že samozřejmě to může být i zhoubné atd.
Ráda bych se poradila, zda existuje nějaká bylinka, nebo směs bylinek, kterým bych mohla tu štítnou žlázu trošku podpořit a třeba by se i ten uzlík vstřebal nebo zmenšil/zmizel. Léky beru stále stejně ½ tablety denně, pouze v pracovní dny, tzn 5x/týden.
Nemám žádné potíže, žádné další léky neberu, žádnými dalšími chorobami netrpím, je mi 44 let a jsem štíhlá 58 kg, 174 cm, sportuji, nekouřím, nikdy jsme nekouřila, mám dvě děti, 13 a 3 roky.
Děkuji mnohokrát za odpověď, přeji krásný den.