Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Vaginální hysterektomie uzdravování, zánět žil, hematom - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez lék

1 odpověď
(stránka otevřena 1139x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

14 dní jsem po hysterektomii, užívám na vaše doporučení, eleuterokok, hořec, rakytník- čaje, zinek, vit. D. Vyšší dávky vit. C. Bohužel mi při zákroku po kanyle v ruce vznikl zánět žil, mažu liotonem, užívám aescin. Obklady z arniky nepomáhaly. Po zákroku mám uvnitř větší hematom s pronací bolestí do konečníku tak velkými, že při stolici pláču bolestí. Lékařka zatím neví zda se zmenšuje či opačně. Co ještě mohu pro sebe udělat aby rekonvalescence probíhala lépe, i vzhledem k tomu, že jsme byla před operací aktivní sportovec- běh dlouhých tratí, cvičení mi chybí, ale je jasné, že vše má svůj čas.

Přeji Vám krásné dny a hlavně zdraví. Kateřina
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na rekonvalescenci po operaci (vaginální hysterektomii nebo hysteroadnexektomii), zánět žil a hematom doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
--- rekonvalescence po operaci: ELEUTEROKOK OSTNITÝ kořen, MARALÍ KOŘEN (leuzea) kořen, HOŘEC ŽLUTÝ kořen, KALISIE VONNÁ výhonek, KOPŘIVA semínko.
--- zánět žil: LISTNATEC BODLINATÝ kořen, JERLÍN JAPONSKÝ poupata, JÍROVEC MAĎAL květ nebo plod
--- hematom: lokálně rozdrcený list ALOE VERA nebo NÁDUŤ MADAGASKARSKÁ, dále třeba MĚSÍČKOVÁ MAST a vynikající na hematomy je také KOSTIVALOVÁ MAST

Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.