bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Varixy, hemeroidy, tuková bulka - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 445x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující: Prosím Vás, máme v rodině křečové i metlickove žíly. Zdědila jsem je i já (32), před 7 lety- po porodu se mi zvětšily a dnes při mé stojaté práci je to ještě horší. Mám stále větší křeče v nohách. Nicméně dle testů u dr. mám všechny hodnoty v normálu. Dále mě už několik let trápí vnější hemeroidy. Dříve jsem to moc nebrala v potaz. Někdy zmizely jindy se vrátily. Myslela jsem, že je to normální. Teprve nedávno jsem ovšem zjistila, že se jedná o hemeroidy. Lze tyto dva problémy řešit??

A prosím Vás - mému synovi se v polovině září 2020 udělaly v podkolenní jamce na pravé noze 2 tukové váčky. Byli jsme u ortopeda. Ten nám jen doporučil čekat. Že se to vstřebá. Jenže syna to začíná pobolivat a dělá se mu další boule. Prý je to nahromaděná tekutina. Já si Nemyslím, že se to vstřebá.

Na kontrolu jdeme 5.1.2021. zatím mnohokrát děkuji za odpověď, hezký zbytek adventní ho času.

Tereza Daňková

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na metličkové žíly, varixy a hemoroidy doporučuji vnitřně následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
JÍROVEC MAĎAL květ, JERLÍN JAPONSKÝ poupata, TŘEŠEŇ pupeny, JIDÁŠOVO UCHO (boltcovitka bezová) plodnice, LNICE KVĚTEL kvetoucí nať.

Zevně obklady z tinktury z rostliny JÍROVEC MAĎAL (květ nebo plod).

Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Na bulku v podkolení doporučuji použít KOSTIVALOVOU MAST. Je velmi hojivá nejen na kloubní chrupavku, ale i na vazy, šlachy, svaly, kožní nemoci ad.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.