bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Vitiligo, rýhy nehtů - byliny, bylinky, babské rady, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 1169x)

Dotaz:

Dobrý den.
Obracím se na vás s velikou prosbou. Mám 12 let vitiligo - nevíte, prosím, jak na něj?
Ještě mě zlobí nehty na rukou - asi na třech se mi dělají podélné rýhy, které se na konci nehtu rozdělí a nehet se zatrhává, pokud není nakrátko zastřižený. Tak i na to bych potřebovala a poprosila bych o radu.
Děkuji moc a hezký den.
VM

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Z bylin na vitiligo pomáhá extrakt z ginkgo biloby, tedy jinanu dvoulaločeného. Používá se alkoholový extrakt, protože do vody se velmi špatně uvolňují účinné látky a varem (čaj) by se zničily.
Pokud budete mít zájem, extrakt z jinanu mohu dodat - vizte http://www.BylinkovyDoktor.cz /> Užívá se 3x denně cca. 25 kapek (dle hmotnosti) a má příznivý účinek i na další systémy v těle. Všechny účinky jinanu dvulaločeného jsou zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/stromy/59-ginko-ginkgo-jinan-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti
Má matka má také vitiligo. Kombinací jinanu a ozařováním UVB na dermatologii se jí stav zásadně zlepšil. Dříve měla velmi viditelná mapová ložiska v obličeji a na rukou, za která se velmi styděla a nyní je to tak o 70-80% lepší a vidět je to jen když se na to hodně zaměříte.
O rýhách na nehtech (jejich příčně a léčbě) píšu zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/921-nehty-plisen-ryhy-lamavost-byliny-bylinky-babske-rady-olej-koupel-tinktura
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.