bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Omlouvám se, ale z časových a kapacitních důvodů budu na vaše dotazy odpovídat až od pondělí 13.7.2020 dále. Děkuji za pochopení.

 

Vodnaté puchýře, pemphigus, pemfigus - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků a kortikoidů

1 odpověď
(stránka otevřena 113x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore, obracím o pomoc pro matku. Je jí 82 let.
Na začátku roku 2019 se jí začaly objevovat vodnaté puchýře. Nejdříve na nohou a pak to postupovalo po celém těle. Nemohla ani sedět. Prý (pemphigus). Na kožním dostala různé masti, nic nezabíralo. Pak kortikoidy. Do října se puchýře ztratily, ale nastaly další problémy, vysoký puls, zadýchávání, tromboza, bušení srdce, nízký tlak a nakonec málo červených krvinek. 2x byla na transfuzi. Nyní po vysazení kortikoidů znovu začínají puchýře. Mohl by jste něco poradit, aby se jí to nějak vše upravilo a měla chvilku klid? Děkuji Zdenka.

https://www.bylinkyprovsechny.cz/poradna/vodnate-puchyre-pemphigus-pemfigus-byliny-bylinky-lecive-rostliny-lecba-bez-leku-a-kortikoidu

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Pemfigus (anglicky pemphigus) je skupina autoimunitních onemocnění, které způsobují tvorbu puchýřků a následně erozí (boláků po prasknutí puchýřku) na kůži a sliznicích. Dvěma nejčastějšími typy tohoto onemocnění jsou; pemfigus vulgaris a pemfigus foliaceus. Onemocnění je vzácné, postihuje muže a ženy středního věku.

Příčinou je autoimunitní reakce organismu, kdy naše imunita nedopatřením produkuje protilátky proti zdravým buňkám pokožky a sliznic, velmi vzácně může být příčinou nežádoucí účinek léků proti vysokému tlaku.

Z léčivých rostlin na vodnaté puchýře při pemfigu používáme:

ZEVNĚ:
VILÍN VIRŽINSKÝ (obklady/olej)

VNITŘNĚ:
PAMPELIŠKA kořen, DVOUZUBEC TROJDÍLNÝ nať, LESKLOKORKA LESKLÁ (rei-shi) plodnice, PŘESTUP LÉČIVÝ, PĚŤOUR MALOÚBORNÝ, BRÍZA (mladé lístky)
a to ideálně ve formě směsné tinktury.

PŘÍMÁ KONZUMACE:
POPENEC BŘEČŤANOVITÝ/BŘEČŤANOLISTÝ.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.