Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Vyčerpané ledviny - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba

1 odpověď
(stránka otevřena 515x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:
V 8 letech mne poslali na letní tábor, kde jsem při dlouhém pochodu na slunci a bez vody dostala úžeh, a skončila jsem v nemocnici. Zanedlouho jsem dostala zápal mozkových blan. Dlouho jsem ležela na infekční samotce a cpali mne ohromným množstvím léků, protože nevěděli, co mi je, tak na mně pořád něco zkoušeli. Tam mi už během hospitalizace vypadaly vlasy, až jsem měla celý vrch hlavy skoro holý. Z těch léků mi bylo hrozně zle a točila se mi hlava – tehdy začaly mé problémy, co mne trápí dodnes. Jen abyste věděl úroveň těch léčiv – tak jen pak na doma mi předepsali 3x10 mg diazepamu/den (plus další svinstva) – takové jedy malinkému děcku (! ) – zachránilo mne, že jsem to vyhodila. Ale zůstaly mi kruté migrény, které začínaly z minuty na minutu, např. ze zápachu asfaltu nebo z proměnlivého počasí a geomagnetických výchylek. Pak jsem vždy usnula vyčerpáním - a ono se to po probuzení ztratilo. Těch migrén mě zbavil až léčitel XY asi před 40 lety.
Ale vždycky to vyskočilo při každé vážnější infekci. To jsem se složila během chvilky, šíleně rychle se mi zvýšil puls a začala točit hlava, hučení atd. – hned horečka… Např. :
1990: anafylaktický šok po bodnutí vosou, 2x skončilo bezvědomím v nemocnici. Zcela náhodné 2 případy asi rok po sobě, od té doby si dávám na vosy aj. pozor. Posléze dr. Bystroň z FN Olomouc konstatoval, že nejsem alergická vůbec na nic.
2007: Po prodělaném psychickém otřesu a následném pracovním stresu náhlý hustý výsev červených zvýšených fleků po celém těle, kožní MUDr. mě chtěla okamžitě hospitalizovat, prý je to lupenka. Podrobné testy neprokázaly původ. Do 2 týdnů to zmizelo. Výrazná ztráta vlasů.
Nebo toto: asi před 20 lety mi v nemocnici před operací myomu nutili vypít jakýsi iontový roztok – prý na vyprázdnění. Byla tam jakási paní – ta toho v klídku pila už 3. hrnek. Já jsem vypila jen jeden jediný hlt – a v momentu zase hučení, točení, až jsem se z toho sesypala na zem a bylo mi blbě do dalšího dne.
Takže mám přecitlivělé a vyčerpané ledviny a trápí mne to i po 60 letech, jen to po těžké chřipce r. 2019 nabylo jiné formy – z extrémně nízkého tlaku se doslova ze dne na den stal tlak vysoký – dostala jsem lék, na něj reaguji velmi špatně, lék sice otevře cévy, ale podráždí ledviny, čili bludný kruh. A už zase mi vypadaly vlasy…
Ale nejde pouze o ledviny, jsou zde vnější impulzy, které skrze mozek ve výsledku atakují nadledvinky a ledviny, protože jsem velice citlivá na počasí, jak jsem již zmínila, ale i na wifi, není to psychóza, mám pro to jednoznačné důkazy.

Co navrhujete?
Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

O vyčerpaných ledvinách máme 2,5 hodiny dlouhou přednášku s mou kolegyní nutriční terapeutkou Mgr. Zuzanou Švédovou, Dis. Ve videu se bavíme o tom, jaká režimová opatření, byliny a strava ledviny posilují a také to, jak se pozná oslabení ledvin.

Video je k dispozici k prohlénutí - vizte instrukce zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/uvod/bylinkove-kurzy-prednasky/2394-online-kurz-jak-se-zbavit-unavy-doplnit-energii-a-posilit-ledviny-pomoci-bylin-a-stravy

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.