bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Vyčištění dělohy po zamlklém potratu, prevence potratu - byliny, bylinky, léčivé rostiny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 243x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Prodelala jsem v 9tt tabletkovy potrat, jelikoz se plod nevyvijel. Muj dotaz zni, jak nyni v sestinedeli docistit delohu a celkove tuto zahojit. Nasledne jak srovnat hormony a pripravit telo na nove tehotenstvi? Mela bych zajem o Vase produkty.

Dekuji.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Pokud jste měla nevyvíjející se plod, který byl následně potracen (byť uměle), vaše tělo bylo slabé na donošení plodu a proto těhotenství "vzdalo." Příčin může být více, ale z pohledu tradiční čínské medicíny je nutné posilovat slezinu, která je zodpovědná za více věcí, mj. právě i za vývoj plodu a potraty. Slabá slezina se projevuje mnoha dalšími příznaky, ale bylo by nad úroveň tohoto dotazu zde všechny vypisovat (je jich hodně). Doporučuji Vám návštěvu lékaře TČM, který Vám udělá kompletní diagnostiku a zjistí, zda mám pravdu nebo příčina nevyvíjejícího se plodu tkví jinde.

Na vyčištění dělohy po potratu Vám doporučuji následující směs léčivých rostlin:
ŘEBŘÍČEK OBECNÝ nať bez květu, KONTRYHEL nať nebo kvetoucí nať, KOPŘIVA nať sbíraná v dubnu, KOPRETINA ŘIMBABA nať nebo nať na začátku kvetení, MALINÍK list (lesní, ne zahradní) sbíraný ideálně před kvetením a plodem.

Velmi doporučuji užívat na začátku těhotenství léčivé rostliny jsoucí prevenci k potratu, které jsem uvedl zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/tehotenstvi/bylinky-vhodne-a-nevhodne-v-tehotenstvi/158-prevence-potratu-byliny-bylinky-babske-rady


Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.