Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Výhřez meziobratlové ploténky, hyperkativní močový měchýř, premenstruační syndrom PMS - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 656x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

dovolte mi prosím obrátit se na Vás s dotazem: mám dorzální výhřez disku L5/S1 o velikosti 5 mm s impresí do durálního vaku s kompresí odstupujícího kořene S1 vlevo v zúženém laterárním recessu. K tomu ještě potvrzený z krve PMS. Od 08/2020 řeším dráždivý močový měchýř (není to jen časté močení, ale neustálé dráždění k močení). Celá anabáze začala právě drážděním na močení, drážděním klitorisu a přidala se bolest zad v křížové oblasti s progresí do přední strany L stehna až k palci L nohy. Jsem po cystoskopii a kalibraci močových cest.

Zánět močových cest jsem nikdy neměla, nasazena Betmiga na hyperaktivní močový měchýř, ale bez efektu. A zde má prosba o radu: můžete mi prosím poradit nějaké bylinky na pomoc s výživou plotýnky (zevně používám třezalkový ojel), bylinky na uklidnění močového měchýře (testovala jsem Lichořeřišnici, Vrbatku i URL čaje – bez efektu) a něco na PMS (ElliMemoOsteo je bohužel asi slabé a čaje a tinktury z jetele červeného asi taky nebude úplně přesně to pravé). Trochu se mi toho sešlo více: ).

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Z pohledu tradiční čínské medicíny máte určitě oslabený element VODA. Ten je mj. přímo zodpovědný za stav močových cest a stav celé bederní páteře.
Jak posílit hybatel vody léčivými rostlinami a stravou říkám s mou kolegyní nutriční terapeutkou ve videu http://www.WebinarLedviny.cz

Pokud bych měl udělat krétké doporučení, tak:
- LEDVINOVÝ ČAJ,
- dietetika: element Voda hodně podporují FAZOLKY ADZUKI,
- lokálně na oblast meziobratlových plotének Vám doporučuji TŘEZALKOVÝ OLEJ.

___
HYPERAKTIVNÍ MOČOVÝ MĚCHÝŘ:
Hyperkativní močový měchýř OAB je dle tradiční čínské medicíny slabý jang ledvin.

Zkuste bylinnou směs SLAST UPROSTŘED NOCI (číslo směsi 172). Ta je v léčbě nejdůležitější a hodně Vám pomůže.

Vhodné byliny a medicinální houby jsou:
KOTVIČNÍK ZEMNÍ ideálně plod, CORDYCEPS plodnice, CHAGA plodnice, ZÁZVOR oddenek, SKOŘICE kůra, HŘEBÍČEK.

Dietetika - fazolky adzuki, nejíst "studené" potraviny - saláty, jižní ovoce, jogurty, ani s mléčnými výrobky bych nedoporučoval to přehánět apod.

__

Na premenstruační syndrom, tedy PMS doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
DRMEK OBECNÝ semínko 50%, KONTRYHEL OBECNÝ nať 20%, MEDUŇKA LÉKAŘSKÁ nať před kvetením 10%, SRDEČNÍK LÉKAŘSKÝ buřina nať 10%, PUPALKA DVOULETÁ květ 5%, KARBINEC EVROPSKÝ nať 5%.
Užívejte od ovulace dále, tzn. za normálních okolností zhruba od 14-15. dne cyklu.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže (PMS) a/nebo ledvinový čaj a/nebo třezalkový olej, je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.