Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Vyléčená rakovina prostaty, karcinom, nádor prostaty - byliny, bylinky jako prevence recidivy

1 odpověď
(stránka otevřena 4502x)

Dotaz:

2010 jsem rakovina prostaty, ozáření - cT3b cNO MO, GS 4+5=9, PSA 6.8, high risk. od ozáření až do poslední kontrola (jsem sledován a chodím co 3 měsíce na kontroly PSA prostaty.)


11.11.15 mám PSA prostaty nulovou, naposled 0,19


29.4.15 mi byla provedena kontrolní vyšetření a to magnetická resonance MR a vyšetření skeletu. MR pánve ukázala: prostata lehce nehomogenní, vel. 41x33x33, na DWI bez okrsku restrikce difuze, po k. I. je sycená rovnoměrně. Ohraničení prostaty ostré. Semenné váčky přiměřeného tvaru a velikosti, signál pravidelný, není patrná patol. infiltrace. Pánevní LU a zobrazené paraaortokavální uzliny nezvětšené.
Závěr MR vyšetření: bez zjevného meta postižení, výsledek skeletu. Závěr není průkazný pro metastatické postižení skeletu.


Mohu v takovémto stavu (operovat mne nechtěji, že nevěří, že se nádor vrátí) užívat léčivku v kapkách (na čaje nejsem dost pečlivý), raději mám kapky je to jednodušší pro užívání. Vrbovku malokvětou, zda by to bylo vhodné k doléčení. Přece jen mám PSA 0,19 - což onkologové označují za nízké PSA. A v případě, že bych ji užíval kolik kapek denně bych měl brát a jak dlouho ji užívat. zda by mi to v takovém stavu v jakém jsem již 5 let pomohlo, nebo bych to měl užívat stále.


Byl bych Vám moc vděčný za odpověd. Petr Blažek.


Vím, že odpovidáte E-mailem. beru ještě Graviolu, hořká merunková semínka, a podle možnosti javorový sirup se sodou. a celou dobu oxidanty. ještě jednou se omlouvám a děkuji za odpověd, je top pro mne dost důležité.

Odpověď na dotaz:

Zdravim jake bylinky se pouzivaji na podpurnou lecbu rekoviny prostaty?
Dekuji za kladnou odpoved