Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Výřez meziobratlové ploténky - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 282x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Mam na Vás dotaz. Trápí me výřez plotenky a chtěla bych nějak podpořit regeneraci zevnitř i z venku.
Mohl byjste mi prosím doporučit nějake produkty? Četla jsem, že je dobrý čertův dráp a kostivalovál jako tinktura nebo mast a nebo štirovnik ružkaty.
Osobně používám třezalkovy olej na zadá, ale chtěla bych to podpořit i vnitřně, ale nevim co by bylo nejlepší.

Děkuju moc za odpověď a přeji hezky den.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Vnitřní aplikace pro regeneraci pohybového systému (meziobratlové ploténky, klouby, meziobratlové kloubky /spondyly/, šlachy, vazy) - doporučuji tinkturu z rostliny HARPAGOFYTUM LEŽATÉ (čertův dráp).

Zevní aplikace do místa vyhřezlé meziobratlové ploténky - TŘEZALKOVÝ (JANŮV) OLEJ a KOSTIVALOVÁ MAST.

Na neuropatii (bolest směřující do končetin se v čase může změnit na neuropatickou) způsobenou dlouhodobějším tlakem meziobratlové ploténky (MOP) na míšní kořen doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
PUPEČNÍK ASIJSKÝ list, BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, BĚLOTRN KULATOHLAVÝ plod, MANGO plod, VITÁNIE SNODÁRNÁ kořen, TURAN ROČNÍ nať, ELEUTEROKOK OSTNITÝ kořen.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu a/nebo třezalkový olej či kostivalovou mast na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.