bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Omlouvám se, ale z časových a kapacitních důvodů budu na vaše dotazy odpovídat až od pondělí 13.7.2020 dále. Děkuji za pochopení.

 

Vysazení Clexane po zotavení po havárii - byliny, bylinky, léčivé rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 42x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.
Mám dotaz - stav po havárii a faktúre pánve a stehenní kosti, cca 2 měs. Po poslední operaci (byly tri), od začátku nasazen Clexanu 0,6, s. c. Nyní vyexovan bez jakékoliv další nahrady, pohybová aktivita stejná. O mobilizaci se snaží, ale není nijak rozsáhlá. 40 let, nekuracka, antikoncepci nebere. Je normální vysadit bezdalsi nahrady?
Děkuji

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

To je spíše dotaz na internistu. Clexane nebo Fraxiparine se používá (nejen) u ležáků nebo rehabilitujících osob jako prevence krevních sraženin krevním oběhu. Je pravda, že když se člověk rozhýbe, již není indikace k užívání.

Nevím, zda se mě ptáte jako lékře (v tom případě by možná bylo lepší obrátit se se stejným dotazem na kteréhokoliv internistu) nebo na bylináře (samozřejmě ano, existují léčivé rostliny na prevence krevních sraženin v krevním oběhu).

V případě potřeby mi napište poddotaz a kontaktujte mne i na messengeru ( https://www.facebook.com/zbynek.mlcoch ), že jste něco připsala (z kapacitních důvodů nesleduji poddotazy zde v poradně).

Pokud byste na mě měla medicínský dotaz, napište mi kdykoliv raději zde:
https://www.zbynekmlcoch.cz/kontakt/navstevni-kniha-guestbook
To je čistě lékařská poradna a o bylinách se tam moc nezmiňuji.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny (pokud jste se na ně ptala).