Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Vysazení hormonální antikoncepce - byliny, bylinky upravující hormonální rovnováhu v těle, organismu

3 odpovědi
(stránka otevřena 8892x)

Dotaz:

Dobrý den,
rozhodla jsem se vysadit hormonální antikoncepci - ne kvůli otěhotnění, ale jelikož do sebe nechci zbytečně cpát hormony.
Proto bych se chtěla zeptat, co takováto změna může s tělem udělat a jestli neexistují nějaké bylinky, které by mi pomohly vrátit hormony na jejich přirozenou hladinu a pomohly by tělu se s takovou změnou vyrovnat.
Předem děkuji za odpověď a přeji příjemný den, Michaela

Odpověď na dotaz:

Bylina vhodná na srovnání hormonální rovnováhy v těle po vysazení hormonální antikoncepce je kotvičník. Neměly by ho užívat těhotné ženy a ženy kojící.
http://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/238-zelena-viagra-kotvicnik-zemni-zvysuje-sexualni-vykonnost-a-libido-snizuje-cholesterol

Odpověď na dotaz:

Dobrý den,
před 2 lety jsem vysadila taktéž HA. Cyklus se mi srovnal již po půl roce, zde je vše v pořádku, ale mám problémy s mastnými vlasy, mastnou pletí, akné, navýšením váhy a občas nepříjemným pocitům nafouknutí. Chtěla bych se zeptat, zda i na takovou to hormonální nerovnováhu je dobrý kotvičník? Děkuji za odpověď.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, ráda bych se přidala se stejným dotazem, jako poslední přispívající - je kotvičník dobrý i při těchto projevech? Antikoncepci neberu od začátku tohoto roku, největší problém mám s akné, naopak suchými vlasy, a naprosto rozhozeným cyklem. Předem mockrát děkuji za odpověď.