bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Vysazení hormonální antikoncepce - byliny, bylinky upravující hormonální rovnováhu v těle, organismu

3 odpovědi
(stránka otevřena 7092x)

Dotaz:

Dobrý den,
rozhodla jsem se vysadit hormonální antikoncepci - ne kvůli otěhotnění, ale jelikož do sebe nechci zbytečně cpát hormony.
Proto bych se chtěla zeptat, co takováto změna může s tělem udělat a jestli neexistují nějaké bylinky, které by mi pomohly vrátit hormony na jejich přirozenou hladinu a pomohly by tělu se s takovou změnou vyrovnat.
Předem děkuji za odpověď a přeji příjemný den, Michaela

Odpověď na dotaz:

Bylina vhodná na srovnání hormonální rovnováhy v těle po vysazení hormonální antikoncepce je kotvičník. Neměly by ho užívat těhotné ženy a ženy kojící.
http://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/238-zelena-viagra-kotvicnik-zemni-zvysuje-sexualni-vykonnost-a-libido-snizuje-cholesterol

Odpověď na dotaz:

Dobrý den,
před 2 lety jsem vysadila taktéž HA. Cyklus se mi srovnal již po půl roce, zde je vše v pořádku, ale mám problémy s mastnými vlasy, mastnou pletí, akné, navýšením váhy a občas nepříjemným pocitům nafouknutí. Chtěla bych se zeptat, zda i na takovou to hormonální nerovnováhu je dobrý kotvičník? Děkuji za odpověď.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, ráda bych se přidala se stejným dotazem, jako poslední přispívající - je kotvičník dobrý i při těchto projevech? Antikoncepci neberu od začátku tohoto roku, největší problém mám s akné, naopak suchými vlasy, a naprosto rozhozeným cyklem. Předem mockrát děkuji za odpověď.