Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Vysoká děložní sliznice - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 162x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore,

Chtěla bych Vás požádat o pomoc. 2019 mi diagnostikovali vysokou děložní sliznici. Pro úplnost je mi 59 let a již cca 7 let nemám menstruaci. Byla jsem na kyretáži a myslel jsem si, že bude vše v pořádku.

Zhruba půl roku na to jsem začala mít časté problémy se záněty močových cest. Chodila jsem na pravidelné gynekologické prohlídky a hlásila jsem, že občas špiním, bylo mi řečeno, že sliznice je vyšší, ale že to není nic mimořádného. Urologické problémy mi trvaly dlouho, až do loňského jara (antibiotika i 3x do roka), kdy mého urologa napadlo, poté co jsem mu oznámila, že občas špiním, že problém bude spíš gynekologický a že by to mohlo spolu souviset. Po vyšetření u gynekologa (změnil se mi obvodní gynekolog) bylo zjištěno, že mám kromě vysoké sliznice i polypy a byla jsem předána k lékaři naší okresní nemocnice. Tam mi doporučili a provedli další kyretáž, výsledky z hystologie dopadly dobře. To bylo vloni v létě. Letos v lednu jsem byla opět na kyretáži, zase zvýšená sliznice, bez polypů. A před měsícem jsem byla na kontrole a opět mi doporučili v lednu kyretáž, že je sliznice narostlá na 9 mm ale prý mám štěstí, polypy tam nejsou. Je to prý spíše preventivní opatření.

Jsem ráda, že o mne takhle pečují, ale chodit každý rok na kyretáž se mi nechce. Jedním z řešení by prý byla velká operace s odstraněním všeho. Jenže je to komplikované. Jsem dost obézní, mám cukrovku, vysoký krevní tlak, nefunkční štítnou žlázu, dráždivý tračník a hlavně jsem málo pohyblivá, protože mám již 15 let roztroušenou sklerózu.
Chtěla bych Vás požádat, jestli byste mi nedoporučil nějaké čaje, či kapky, které by mi pomohly, aby mi sliznice tolik nanarůstala. Beru léky na tlak (Presid, Tezeo, Rilmenidin), na štítnou žlázu (Euthyrox) a na cukovku (Glyklada). Objevila jsem v lekárně Blokurimu, která mi hodně pomohla s močovými problémy, beru ji již téměř dva roky, prý se může neomezeně (podle informace z lekárny) a pak ještě kapsle od mé gastroenteroložky na dráždivý tračník (je v nich kalcium s kodeinem).

Děkuji za jakoukoli odpověď.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na vysokou děložní sliznici a prevenci nutnosti kyretáže dělohy doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
JESTŘÁBNÍK CHLUPÁČEK kvetoucí nať 50%, DIVIZNA květ 10% (je jedno která divizna), TOPOLOVKA květ 10%, ROZMARÝNA nať nebo kvetoucí nať 10%, KONTRYHEL nať 20%.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.