Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Vysoké protilátky po prodělané borelióze - byliny, bylinky, léčba bez léků, lidové léčitelství

2 odpovědi
(stránka otevřena 1496x)

Dotaz:

Bojuji teď u syna s prodělanou boreliozou, nepřeléčenou antibiotiky - nevěděli jsme o ni. Tak rada sleduji Vaše příspěvky a musíme zkusit nějaké bylinky, aby se hodnoty borelií v krvi (byť protilátek) snížily. Má je hodně vysoké.
Paní primářka na infekčním mi řekla, ze s tím se nedá už nic dělat, že je to stará záležitost, ale s tím se nehodlám smířit. Ještě jednou dik za Vaše velmi zajímavé články a příspěvky.
S přáním hezkého dne, Liba

MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Paní primářka má ale pravdu. Tzv. IgG protilátky jsou tzv. anamnestické protilátky, které ukazují, že byla nemoc prodělána.
Pokud by byl vysoký titr IgM protilátek, bylo by to známkou, že nemoc aktuálně probíhá.
Bylina vhodná na léčbu lymeské boreliózy je např. křídlatka nebo štětka.
Pokud by Váš syn měl postboreliový syndrom
https://www.priznaky-projevy.cz/nezarazene-nemoci/899-postboreliovy-syndrom-priznaky-projevy-symptomy
, tak se mi znovu ozvěte.
Děkuji za Váš vzkaz a důvěru.

Odpověď na dotaz:

Už jsem boreliozu prodělala 2015 a pouze mám, jako syn, zvýšené IgG, i když ne tolik jako on. Bohužel se potýkám s bolestmi kloubů, špatným spánkem, ale nechci to dramatizovat, jsem celkem odpůrce léků a tak právě zkouším různé alternativy. Jen nechci, aby on měl tyto problémy, je na to ještě moc mladý. Je už skoro 3/4 roku hodně unavený, porad ho bolí v krku, jazyk má jakoby rozpraskaný (drsný) a bílý, dokonce omezil sport. Jeho to primárně štve, potřebuje být kvůli škole v pohodě. Neustále zkouší různé prášky na imunitu, ale nic mu nepomáhá, proto šel na krevní testy a stery z krku. Tam se zjistila ta prodelaná borelioza, dokonce mononukleóza a dle sterů má streptokoka, ale že ho budou jen pozorovat, antibiotika že nejsou zase tak akutní. Tak zkouším něco přírodního. Moc se Vám omlouvám, nechci obtěžovat, jen píšu na vysvětlenou, článek jsem četla a dekuji za Váš čas i rady, L.