Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Vysoký cukr, cholesterol, vysoké jaterní enzymy, vysoká kyselina močová - byliny, bylinky, babské rady

3 odpovědi
(stránka otevřena 5530x)

Dotaz:

11.6.2015 jsem byl u lékaře na krevních testech a výsledek je neveselý. Vysoký cukr, cholesterol, játra přes 3 a hladina kyseliny močové přes 500. Vím, že najdu u vás na stránkách asi bylinky na jednotlivá onemocnění, ale to bych asi nezvládl aplikovat. Nemáte prosím nějaké pro mne schůdné řešení?
Děkuji za pomoc : -)
A jinak musím napsat že na ten globus hystericus jsem začal brát kozlík lékařský v kapkách. To je teda síla, děs běs : -) Ale vydržím a k tomu jsem přidal řebříčkovou nať jako čaj na pálení žáhy.
Napíšu výsledky až doberu.
Přeji fajn den

Odpověď na dotaz:

Stanovit jednu jedinou bylinku je mimořádně těžké. Zřejmě bych doporučil parchu (maralí kořen), která řeší tzv. metabolický syndrom X, který se u Vás možná vyskytuje.
Co se týče jater, je nutné zjistit příčinu elevace enzymů, může jít o probíhající infekci jater (hepatitida), poinfekční stav (mononukleoza) nebo třeba nějakou toxickou zátěž jater (alkohol). Je škoda, že jste neuvedl který konkrétní enzym je zvýšený. "Játra 3" moc neřekne. Jaterní enzymy jsou GMT, ALT, AST. Každý enzym znamená v diagnostice trošku něco jiného.
Pokud by měly být nemoci (vy) řešeny, žádoucí by byla nějaká bylinná směs na zlepšení metabolismu. Některé směsi jsou uvedené zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/869-latkova-vymena-metabolismus-byliny-bylinky-babske-rady-caje-koupele

Odpověď na dotaz:

Určitě změňte i jídelníček - to je základ. Více ovoce, zeleniny, vlákniny (snižuje cholesterol), držím palce, aby se zdravotní stav zlepšil.
Pokud byste v budoucnu psal nějaký dotaz, je výhodou napsat hmotnost, věk a případně všechny nemoci. Leccos to pak vysvětlí.

Odpověď na dotaz:

Je mi 69 let, vážím 67 kg, užívám 50 mg Letrox/den, jiné léky neberu, dlouhodobě (cca 3 roky) jím čínské houby na posílení imunity. Jako samoplátce jem si nechala náhodně udělat testy. Výsledek: S_Cholesterol 7,70, enzymy: S_ALT -2,10, S_AST -1,07, S_ALP - 4,95, S_GGT - 6,97.
Může to být toxická zátěž z hub?