Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Vysoký hladina prolaktinu a snaha o otěhotnění - byliny, byliny, babské rady, léčba bez léků

2 odpovědi
(stránka otevřena 5648x)

Dotaz:

Existuje nějaké možnost, jak přírodním způsobem snížit vysokou hladinu prolaktinu (hodnoty v krvi cca 700-800). Důvod pro tyto zvýšené hodnoty není zatím nalezen, subjekt ženského pohlaví relativně mlád a zdráv. Chce miminko.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den. Je pravdou, že ženy se zvýšenou hladinou prolaktinu v krevním séru mohou mít problémy s otěhotněním. Léčivá rostlina, která dává prolaktin do správné hodnoty je DRMEK OBECNÝ -
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/kere/1729-drmek-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti
Příznivý vliv na hladinu hormonů u žen (odstraňuje hormonální dysbalanci) má rostlina, která se jmenuje JAM ČÍNSKÝ nebo také SVĚTELNÝ KOŘEN.
Z obou rostlin vyrábím bylinné tinktury, směsnou tinkturu Vám mohu připravit.
Byliny působící příznivě na otěhotnění jsou u žen i mužů např. vrbka úzkolistá, u mužů např. vrbovka malokvětá.
Léčivých rostlin na neplodnost je samozřejmě více a je důležité mj. i vědět, zda je problém spíše u ženy nebo u muže (spermiogram). Ve Vašem případě je zřejmě problém u Vás.
Důležitá je také dietetika, omezit alkohol, vůbec nekouřit.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.

Odpověď na dotaz:

Krásný dobrý den přeji, jmenuji se Sabina Quiroz. je mi 43 let a snažím se s přítel už pul roku o miminko a stále se nám to nedaří. chyba na mé straně, přítel je naprosto v pořádku již chodím na IVF. kde mi zvolili metodu nativ, takže se snažíme přirozeně, ale pokud se nic nezadaří, je nutné přejít na jiný postu. mám z toho všeho poslední dobou velký stres, hádky s přítelem, problémy v práci i osobním životě mě hodné stresují, stalo se, že mám i zpoždění menstruace a projevy zvýšeného prolaktinu. nateklé poprsí, citlivost bradavek, bolest hlavy a vynechání menstruace. mohla by jste mi prosím namíchat něco na snížení toho stresového hormonu a také něco na podporu vajíček? Stalo se i, že jsem neměla ani jedno vajíčko : . (byla bych vděčná za nějakou bylinku. S přátelským pozdravem Sabina Quiroz a moc děkuji … gsabina@seznam.cz tel 731808883