Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Vysoký LDL cholesterol a nesnášenlivost léků - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 909x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore,


chtěla bych Vás poprosit o radu. V 18ti letech (nyní je mi 50let) mi zjistili vysoký cholesterol - LDL 6-7mmol/l, celkový taky kolem 7mmol/l. Taky se od té doby léčím s vyšším krevním tlakem, ale celou dobu užívám stejné léky - Bisoprolol 2,5mg 2x denně a Orcal Neo 5mg 1/2 ráno.


A najednou se dr. rozhodl, že mi napíše statiny, i když se cholesterol nezvyšuje. Zkrátka ho mám 30 let stejně vysoký.


Potíž je v tom, že léky špatně snáším - bolesti svalů, únava, nespavost, svědění hlavy, rukou, tváře, ale dr. mi je odmítá vysadit. Prý si zvyknu.


Po 4 měsících to bylo horší a horší. No, vysadila jsem je sama, protože bez nich jsem se cítila (a cítím) mnohem líp, vlastně úplně normálně "zdravě", než s nima. Tak jsem se Vás chtěla zeptat na nějaké bylinky, tinkturu, cokoliv. Protože až půjdu na odběr, tak mě asi dr. vypíše z kartotéky: - (.


Nadváhu nemám, starvuji se celkem zdravě, alergie divizna, heřmánek a šalvěj.


Moc Vám předem děkuji za radu

MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Statiny určitě nejsou nutné. I v nemocnici jsem se velmi často setkával s tím, že lidé měli vedlejší účinky a léky po jisté době museli vysadit. Takže: Na vysoký LDL cholesterol doporučuji: denně ráno 1 lžičku RAKYTNÍKOVÉHO a DÝŇOVÉHO oleje.

Dále doporučuji 3x denně tinturu z následujících léčivých rostlin a hub: JIDÁŠOVO UCHO (boltcovitka bezová), PÝR PLAZIVÝ (kořen), SHII-TAKE (houževnatec jedlý), ČESNEK MEDVĚDÍ (jarní list), HLÍVA ÚSTŘIČNÁ (plodnice), GYNOSTEMA PĚTILISTÁ.

DIETETIKA: zvýšit příjem vlákniny (ovesné vločky, jalbka apod.) a jíst MANGO.

Rakytníkový, dýňový olej a tinkturu na vysoký LDL cholesterol Vám mohu poskytnout. Pokud chcete, ozvěte se mi na http://www.zmfb.cz /> (messenger) nebo na emailu info@bylinkyprovsechny.cz

Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na
http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.