Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Zácpa u dítěte - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 1088x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.
Už jsem ve Vaší poradně jednou podávala dotaz na zdravotní problém mě dcety, kteta trpí na zácpy. Nakoupila jsem si krabici bylin, abych vyzkoušela, co jí zabírá a v čem je problem. Vyzkousela jsem yzop, černý bez, okvětní lístky růže, fenykl, mátu, kořen pamelisky, dobromysl a lnice květel (tu jsem se zatím bála otestovat). Zjistila jsem, že ji velmi dobře na lacno zabírá dobromysl, která je na střevní atonii. Také jsem týden dávala kapky Iberogast, ty taky fungovaly dobře. Dále jsem dceři dávala lněné semeno, červenou řepu, aloe. Pěkně se jí to upravilo a chodila každý den ráno. Problém je však nemoc, tzn. jakákoli nemoc, teplota jí "vrátí" zácpu, tzn. nějaká špatná funkce střev v době nemoci vyústí v zacpu, bolí ji celou nemoc i břicho.
Co jí můžu dát v době nemoci, aby se ji nezastavily střeva a nebolelo břicho? Dobromysl 3x denně? Tu lnici květel mužů u 6letého dítěte zkusit?
Díky za odpověď a Váš čas.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Vynikající je: JASAN KŮRA mladých větviček a TRNKA KVĚT. A to ve formě nálevu ("čaje") nebo tinktury, kterou nalijete do vody o teplotě 90°C (vyprchá tak alkohol).

Dietetika: SEZAM rozdrcené semínko - dlouhodobě!!! , sušené ŠVESTKY, olivový olej (kamkoliv - do krupičné kaše, do zeleninového salátu apod., ev. u větších dětí přímo na lžičce, pokud to dítě snese).

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury.
Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.