bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Zahlenění a padání vlasů - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

3 odpovědi
(stránka otevřena 446x)

Dotaz:

Dobrý den.
Pane doktore již několik let jsem dosti zahleněná, každou chvíli cítím, ž mám v krku hlen a potřebuji ho vyplivnout. Byla jsem i na alergologii, ale nic mi nezjistili.
Také mi už tři roky padají ve velké míře vlasy. Mám tak čtvrtinu původního objemu, ne-li méně. A téměř žádné nové mi nerostou.
Vyzkoušela jsem již řadu doplňků stravy a různé šampony, ale bez známek zlepšení. Je mně 63 let, ale smířit se, že budu bez vlasů nechci.
Prosím, můžete mi dopučit nějaké Vaše bylinky nebo tinktury.
Děkuji a přeji pěkný den. Šedivá L.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Dle tradiční čínské medicíny máte velmi pravděpodobně oslabenou slezinu a ledviny.

Doporučuji Vám následující léčivé rostliny:
RDESNO MNOHOKVĚTÉ kořen, PŘESLIČKA ROLNÍ nať, SÍTINA ROZKLADITÁ nať, RAKYTNÍK ŘEŠETLÁKOVÝ plod.
Na zahlenění doporučuji: ČESNEK MEDVĚDÍ list, ČESNÁČEK MEDVĚDÍ nať (sbírá se na jaře), KOPR nať, KORIANDR semeno, LÉKOŘICE kůra, LIBEČEK kořen nebo nať, MÁČKA LADNÍ nať. atd. atd.

Mně dobře na zahlenění zabírá meduňka (současně i zklidňuje) a sedmikráska květ - osobní zkušenost.

Zevní aplikace kvalitních šamponů je naprosto nedostatečná. Je vždy nutné ovlivnit vnitřní prostředí. To totiž ovlivňuje růst a kvalitu vlasů a to minimálně z 90%.

Velmi důležitá je dieteika - např. nejíst sladkosti, mléčné výrobky, bílé pečivo a potraviny zatěžující ledviny a slezinu. Naopak lze doporučit potraviny a koření, které popdorují slezinu. Hlen dle tradiční čínské medicíny "rozstřeluje" štiplavá chuť - např. pórek, česnek, ředkvičky, cibule, apod.

Nepřetěžujte se pracovně, to hodně vyčerpává ledviny.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury.
Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Hezký den,

zkuste vypozorovat, zda zahlenění nepřichází ruku v ruce se zvýšenou konzumací mléčných výrobků, problém může být v kaseinu alfa, což je kasein kravského mléka, kozí mléko jej neobsahuje, případně pak v laktóze, zde by pomohlo vyzkoušet bezlaktózové výrobky. Úbytek vlasů může značit hormonální změny, taktéž však nedostatečně vyživený organismus, což se projevuje právě ztrátou vlasů, kterým tělo nedodává potřebné složky.

Zkuste si sepsat jídelníček a sledujte, zda není výrazně podhodnocený, zda například nejedete v některé z módních diet, např. nízkosacharidová, keto dieta atd. Zda má Vaše tělo vše, co pro své zdraví potřebuje.

Mně osobně pomáhá do stravy přidat omega 3 NMK, kyselinu křemičitou, jáhly, to vše vlasům prospívá a svědčí.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den. Pane doktore moc děkuji za odpověď na můj dotaz.
Moc ráda bych si u Vás bylinné tinktury proti padání vlasů objednala.
Kdy asi začnete vyrábět? Píšete na podzim, můžete upřesnit?
Žádnou dietu nedržím, Zkusím vyřadit mléčné výrobky.
Ale máte asi pravdu s tím neostatečně vyživeným organismem. Byla jsem s tím problémem s vlasy v Praze v nemocici na Vinohradech.
Když jsem lékařce řekla, že mám veliké problémy se spánkem a to již 20 let, tak mi také řekla, že to může být příčina, že tělo musí vyživit důležité orgány a na vlasy se nedostane. Chtěla mi dát kortikoidy, ale to jsem odmítla. Takže jen šampon a tablety - doplněk stravy.
Psala jsem Vám i dotaz na nespavost a pískání v uších. Mohl byste mi doporučit i něco na tyto problémy? Děkuji moc za odpověď. Pěkný večer Šedivá L.