Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Zahlenění a zadní rýma - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 717x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Mám problém týkající se zadní rýmy, kdy mě to zahleňuje a mám potřebu si pořád odkašlávat. Dle MUDr na Orl jsem ale v pořádku, a to zahlenění je jen přehnaná imunita (prý si tak chráním sliznici). Chtěla jsem ty příznaky nějak zmírnit, protože je to dost obtěžující a klid mám jen ve chvíli, kdy ležím, to se nezahleňuji.

Děkuji za případnou radu. Vaňková
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na zadní rýmu doporučuji MAJORÁNKOVOU MAST. Je velmi účinná nejen u dětí, ale i u dospělých.
Majoránkovou mast vyrábím, ale jsem pod dozorem SZPI, takže Vám zde nemohu říci adresu mého eshopu.
Jestli chcete, napište mi na messenger http://www.zmfb.cz nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Z mých zkušeností doporučuji na léčbu zahlenění potraviny, které mají štiplavý charakter. Dle tradiční čínské medicíny tzv. rozstřelují hleny. Jde např. o ředkvičky, pórek, cibuli, česnek apod.

Z koření doporučuji určitě: BAZALKA, DOBROMYSL, KARDAMOM, KOPR, KORIANDR, KŘEN, LÉKOŘICE, LIBEČEK, MAJORÁNKA.

Na odhlenění doporučuji následující léčivé rostliny (alespoň některé z nich) a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv):
MÁČKA LADNÍ kořen, JITROCEL KOPINATÝ list, SEDMIKRÁSKA CHUDOBKA květ, POPENEC BŘEČŤANOVITÝ kvetoucí nať, POTOČNICE LÉKAŘSKÁ nať, PRVOSENKA JARNÍ kvetoucí nať, YZOP LÉKAŘSKÝ kvetoucí nať, ANDĚLIKA kořen, ad.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Zahlenění je prakticky vždy spojené s nesprávnou stravou. Nejčastější příčiny jsou nadbatek mléčných výrobků a cukru obecně. Dopročuji Vám proto probrat Váš jídelníček s mou kolegyni nutriční terapeutkou Mgr. Zuzanou Švédovou, Dis. Kontakt na ni je na http://www.ZuzanaSvedova.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.