Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Zahlenění, noční dušnost, zánět močových cest - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 70x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:
V dubnu jsem začala mít potíže s dýcháním, neustále ucpaný nos. Nejhorší v noci. Sýpání tak silné, že jsem nemohla spát, nemohla jsem se nadechnout. Dostala jsem Ventolin a Giona Easyhaler. Jsem objednána na plicní, ale až konec října. Náběh na zánět močového měchýře, zánět nad zubem, kdy mě po rozříznutí dásně vytekl hnis. Střídavě bolesti kloubů. Laboratorní výsledky jsou prý v pořádku. Brala jsem tinkturu z lichořerišnice, záněty odezněly ale problém s dýcháním a silným zahleněním pokračuje. Myslím, že to bude spíš nějaká alergie. Mohu poprosit o doporučení bylinek na odhlenění a zmírnění potíží.

Děkuji mnohokrát JS
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Máte v těla dle čínské medicíny hodně suchého horka.
Je potřeba komplexní přístup, který Vám nastaví praktik tradiční čínské medicíny. Problém je vidět v souvislostech a neřešit izolovaně jednotlivé symptomy.

Lichořeřišnice nemusí být vhodná léčivá rostlina, protože je povahou horká a do těla vnáší další horkost. Osobně bych volil jiné léčivé rostliny.

Určitě by to bylo na osobní konzultaci, ale bohužel prostory pro styk s veřejností budu mít k dispozici až v roce 2025. Pokud by Vaše problémy přetrvávaly, můžete se mi příští rok znovu ozvat.

Jak jsem ale psal, velmi Vám pomůže TČM.

Kortikoidy Vám samozřejmě nepomohou. Potlačí symptomy, ale příčina zůstane.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.