bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Zahlenění, odhlenění - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 265x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:
milý pán doktor, dobrý deň a úspešný Nový rok Vám želám, už dlhšiu dobu som zahlienená, je to čím ďalej horšie, v noci som mala pocit, že mám toho plnú hlavu, cez deň sa dá, lebo si často striekam spray so slanou vodou, so zopár kvapkami eukalyptového oleja, večer zámerne vypijem pohár vody, aby som sa zobudila na močenie, a zároveň prepláchnutie nosa, ale zdá sa mi že už ani to nepomôže dokonale, ani naparovanie, som s tým bezradná, pokým som mala skorocel-jitrocel, pila som čaj, vo štvrtok som bola so zopár ľuďmi na výstupe na ťažší kopec, naozaj ma to unavilo, boleli ma všetky klby, bolo veľa snehu, spotila som sa, prefúkalo ma, myslela som že ma chytil zápal, začala som užívať veľa zázvoru, len tak kúsok čerstvého požujem a zjem, dnes od rána navyše pociťujem tlak na hrudi, pľúcach, pripravila som si čaj z pravenky a cistu proti covidu, môžte mi prosím poradiť, ako sa liečiť? teplotu mám od 35 -36 stupňov, za Vašu každú radu vopred veľmi-veľmi pekne ďakujem, Marika.

Děkuji a jsem s pozdravem.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Z mých zkušeností doporučuji na léčbu zahlenění potraviny, které mají štiplavý charakter. Dle tradiční čínské medicíny tzv. rozstřelují hleny. Jde např. o ředkvičky, pórek, cibuli, česnek apod.

Z koření doporučuji určitě: BAZALKA, DOBROMYSL, KARDAMOM, KOPR, KORIANDR, KŘEN, LÉKOŘICE, LIBEČEK, MAJORÁNKA.

Na odhlenění doporučuji následující léčivé rostliny (alespoň některé z nich) a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
MÁČKA LADNÍ kořen, JITROCEL KOPINATÝ list, SEDMIKRÁSKA CHUDOBKA květ, POPENEC BŘEČŤANOVITÝ kvetoucí nať, POTOČNICE LÉKAŘSKÁ nať, PRVOSENKA JARNÍ kvetoucí nať, YZOP LÉKAŘSKÝ kvetoucí nať, ANDĚLIKA kořen, ad.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Zahlenění je prakticky vždy spojené s nesprávnou stravou. Nejčastější příčiny jsou nadbatek mléčných výrobků a cukru obecně. Dopročuji Vám proto probrat Váš jídelníček s mou kolegyni nutriční terapeutkou Mgr. Zuzanou Švédovou, Dis. Kontakt na ni je na http://www.ZuzanaSvedova.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.