Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Zahlenění u dítěte - byliny, bylinky, babské rady, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 2705x)

Dotaz:

Dobrý den,


mám pětiletou dceru a potýká se neustále se zhleněním. Žijeme v zahraničí a v místní bylinkové lékárně mi poradili toto: Do 1l vody 1 lžičku kořenu Ibišku, 1 lž. lněného semínka, 1lžičku hořčičného semínka a 1 lžičku anýzu. Svařit na 1/2 l a tento odvar pít. Chci znát, prosím ještě váš názor, jestli je to pro dceru vhodné, zda by to mělo pomoci. Zdá se mi, že po tomto čaji má trochu zácpu. Děkuji L. K.

MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Z mých zkušeností doporučuji na léčbu zahlenění potraviny, které mají štiplavý charakter. Dle tradiční čínské medicíny tzv. rozstřelují hleny. Jde např. o ředkvičky, pórek, cibuli, česnek apod.

Z koření doporučuji určitě: BAZALKA, DOBROMYSL, KARDAMOM, KOPR, KORIANDR, KŘEN, LÉKOŘICE, LIBEČEK, MAJORÁNKA.

Na odhlenění doporučuji následující léčivé rostliny (alespoň některé z nich) a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
MÁČKA LADNÍ kořen, JITROCEL KOPINATÝ list, SEDMIKRÁSKA CHUDOBKA květ, POPENEC BŘEČŤANOVITÝ kvetoucí nať, POTOČNICE LÉKAŘSKÁ nať, PRVOSENKA JARNÍ kvetoucí nať, YZOP LÉKAŘSKÝ kvetoucí nať, ANDĚLIKA kořen, ad.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Zahlenění je prakticky vždy spojené s nesprávnou stravou. Nejčastější příčiny jsou nadbatek mléčných výrobků a cukru obecně. Dopročuji Vám proto probrat Váš jídelníček s mou kolegyni nutriční terapeutkou Mgr. Zuzanou Švédovou, Dis. Kontakt na ni je na http://www.ZuzanaSvedova.cz

Vámi uvedený recept s anýzem, lněným semínkem, hořčičným semínkem ad. považuji za vhodný. I tuto směs lze aplikovat.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.