Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Žaludeční reflux, polypy žaludku - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 302x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Pri kontrole zaludku našla p. doktorka 7 polipu a pred 3 lety 3polipy. Tvrdi ze je to dlouhodobé užívání Zulblex 20mg a proto mi změnila lék na famosan 40 mg na noc. 15 let mám reflux jicnu a drobnou jizvu na jícnu. Mám omezit kavu, alkohol citrusy, mastné smažené jidla. Po nich mě tlačí žaludek. Zatím jsem si koupil rakytnikove tobolky s olejem 2x dene před jidlem a uzivam Goldenyaku výtažek z rostliny Shideria saponimy. Poraďte mi prosím jak mám postupovat abych ty polipy omezil. Přeji hezký den. Dušan

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

REFLUX ŽALUDKU:
Na podporu léčby gastroezofageálního refluxu doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
BUKVICE LÉKAŘSKÁ nať, PELYNĚK ČERNOBÝL nať, ŠANTA KOČIČÍ nať, JABLEČNÍK OBECNÝ list, MALINÍK OBECNÝ list před kvetením, ALOE PRAVÁ celý list.

Léčba překyselení žaludku a refluxu (GER, gastroezofageální reflux, duodenogastrický reflux) není jen o léčivých rostlinách, ale o úplném překopání životního stylu. Obrovský vliv má stres a dle tradiční čínské medicíny především oslabená játra (tedy v TČM oslabení elementu Dřevo). Jde o tak složitou problematiku, že si Vás rovnou dovolím požádat, abyste si stáhla video, kde o gastroezofageálním refluxu (GER) mluvím a vysvětluji příčinu a hlavně léčbu.
Zmíněné video o játrech, žlučníku a samozřejmě o gastroezofaegálním refluxu (GER) je ke stažení na http://www.WebinarJatra.cz />
Klasická západní medicína rozjíždí klasické kolečko (léky, vyšetření /ultrazvuk, gastroskopie/), naštěstí východní tradiční čínská medicína (TČM) zná kauzální příčinu a neléčí jen příznaky. Jsem moc rád, že se jí věnuji.

U osob s tzv. blokádou jater bývá velmi často problém s polykáním (nejčastěji pocit "knedlíku v krku"), příčina je dle tradiční čínské medicíny v játrech.
Více vizte zmíněný webinář
http://www.WebinarJatra.cz, kde zmiňuji příčinu a také léčbu.
Problém je snadno řešitelný úpravou stravy a léčivými rostlinami.

__

POLYPY ŽALUDKU:
Doporučuji 3x denně 1 lžičku rakytníkového oleje. Jde o mimořádně silnou záležitost v léčbě polypů trávicího traktu. Mimochodem polypy jsou nebezpečné, jde o prekancerozu, tzn. tkáň polypu je predisponována k tomu, že z ní může vzniknout rakovina. Je tedy dobře, že problematiku řešíte (snad včas).

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.