bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Žaludeční vředy, deprese, Parkinsonova choroba - byliny, bylinky

1 odpověď
(stránka otevřena 509x)

Dotaz:

Dobrý den.
Kolegyně po mně chce nějaké bylinky (prý alespoň) na žaludek pro svoji babičku, která: má jen jednu ledvinu, má vyoperovaný karcinom z hlavy a má žaludeční vředy a deprese. Jo a ještě počínajícího parkinsona. Bere léky na všechno. Prý pije nějaký kupovaný čaj na žaludek, který ji bolí. (Aby ne, když bere tolik léků). Je možné v tomto případě doporučit nějaké bylinky? Nějak nemám odvahu sama od sebe něco doporučit a namíchat. Pomůžete mi? Moc děkuju!

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Doporučuji tinkturu z těchto bylin (nebo alespoň co nejvíce co seženete) :
třezalky tečkované, bělotrnu kulatohlavého, břízy bělokoré, javoru babyka a topolu černého.
Do stravy ať babička doplní hořčík (rostiny obsahující hořčík jsou zde: https://www.bylinkyprovsechny.cz/ruzne/latky-v-rostlinach/777-horcik-v-bylinach-rostlinach-ucinky-priznaky-nedostatku-tetanie
a vitamín B (např. ve formě kvasnic nebo opět ve formě rostlin - rostliny obsahující vysoké dávky vitamínů řady B jsou uvedené zde: https://www.bylinkyprovsechny.cz/ruzne/latky-v-rostlinach/1507-vitaminy-b-ucinky-vliv-na-zdravi-ktere-rostliny-jej-nejvice-obsahuji).
Co se týče žaludečních nevolností, doporučuji užívat tuto čajovou směs:
stejné množství levandulového květu, šalvějového listu, kopřivového listu, kokoškové natě, řebříčkové natě, pampeliškového kořene. Lžíci bylin spaříme sklenicí vroucí vody. Pijeme 1/2 sklenice nálevu dvakrát denně před jídlem.


 


Dále ať babička konzumuje zelí (ideálně kyselé). Zelí má vynikající efekt na žaludek a žaludeční vředy.


Děkuji za Váš dotaz a důvěru.