Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Žaludeční vředy, deprese, Parkinsonova choroba - byliny, bylinky

1 odpověď
(stránka otevřena 1125x)

Dotaz:

Dobrý den.
Kolegyně po mně chce nějaké bylinky (prý alespoň) na žaludek pro svoji babičku, která: má jen jednu ledvinu, má vyoperovaný karcinom z hlavy a má žaludeční vředy a deprese. Jo a ještě počínajícího parkinsona. Bere léky na všechno. Prý pije nějaký kupovaný čaj na žaludek, který ji bolí. (Aby ne, když bere tolik léků). Je možné v tomto případě doporučit nějaké bylinky? Nějak nemám odvahu sama od sebe něco doporučit a namíchat. Pomůžete mi? Moc děkuju!

MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Doporučuji tinkturu z těchto bylin (nebo alespoň co nejvíce co seženete) :
třezalky tečkované, bělotrnu kulatohlavého, břízy bělokoré, javoru babyka a topolu černého.
Do stravy ať babička doplní hořčík (rostiny obsahující hořčík jsou zde: https://www.bylinkyprovsechny.cz/ruzne/latky-v-rostlinach/777-horcik-v-bylinach-rostlinach-ucinky-priznaky-nedostatku-tetanie
a vitamín B (např. ve formě kvasnic nebo opět ve formě rostlin - rostliny obsahující vysoké dávky vitamínů řady B jsou uvedené zde: https://www.bylinkyprovsechny.cz/ruzne/latky-v-rostlinach/1507-vitaminy-b-ucinky-vliv-na-zdravi-ktere-rostliny-jej-nejvice-obsahuji).
Co se týče žaludečních nevolností, doporučuji užívat tuto čajovou směs:
stejné množství levandulového květu, šalvějového listu, kopřivového listu, kokoškové natě, řebříčkové natě, pampeliškového kořene. Lžíci bylin spaříme sklenicí vroucí vody. Pijeme 1/2 sklenice nálevu dvakrát denně před jídlem.


 


Dále ať babička konzumuje zelí (ideálně kyselé). Zelí má vynikající efekt na žaludek a žaludeční vředy.


Děkuji za Váš dotaz a důvěru.