bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Zánět - byliny, bylinky, léčba bez antibiotik, babské rady, lidové léčitelství

2 odpovědi
(stránka otevřena 938x)

Dotaz:

Dobrý den. Pane doktore, obdivuji kolik času věnujete bylinkám a co všechno děláte pro všechny, aby bylinkám porozuměli. Měla bych soukromý dotaz - může se zánět v těle vyléčit pouze bylinkami? Nechci Vás zdržovat výčtem všech problémů, ale pokud byste mi poradil, budu moc ráda. V současné době jsme u oregána.
Děkuji. Dagmar

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Ano, je mnoho bylin, které mají antibiotické či bakteriostatické účinky. Záněty v různých částech těla léčí různé byliny - jiné jsou vhodné třeba na zánět močových cest, jiné na zánět kůže a další na dýchací cestu či rýmu. Některé jsou více univerzální, jiné více specifické.
Pokud byste měla konkrétní problém, dejte vědět.
Byliny univerzálně protzánětlivé a posilující imunitu jsou např. kurkuma a echinaceat (třapatovka), z hub hlíva ústřičná, silný protizánětlivý účinek a na rekonvalescenci je kurkuma.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.

Odpověď na dotaz:

Děkuji. Myslela jsem si, že to obecně nepůjde, ale nechtěla jsem Vás zatěžovat… Přítel má asi bercové vředy na holeních. Nechce chodit k doktorům, protože nechce brát zbytečně antibiotika kortikoidy… Víte, jaké mají účinky. Ale nebylo zbytí, v září dostal Znobact a kort. masti, po měsíci vysadil, dal používá Actimaris, Detralex, Reishi, stav se lepšil. V prosinci možná po stresové situaci či viroze ho bolel asi žaludek, potom zežloutl, pak mízní uzliny na krku - to se srovnalo po pampelišce a ostropestřci, potom mízní uzliny - na to pomohlo oregano, teď mu teče z nártů bezbarvá tekutina. Domnívám se, že je pořád v těle zánět. V případě nezbytnosti musí zajít na kožní, aby dostal antibiotika a hned v ordinaci mu namažou kortikoidy a začneme zase nanovo rovnat a čistit celý organismus. Je lepší lichořeřišnice než oregano? Děkuji za odpoveď.