Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Zánět kůže, hrbolky pod kůží - byliny, bylinky, babské rady, léčba bez léků

2 odpovědi
(stránka otevřena 5120x)

Dotaz:

Dobrý den,


už asi půl roku (01/2017-07/2017) mne trápí tmavé "fleky" na nohou. Na dotek jsou to takové hrbolky. Vypadá to, že kůže je na daných místech zanícená (jakoby pod kůží). Byla jsem s tím na kožním, paní doktorka mi dala Advantan - mléko s kortikosteroidy. Po asi měsíčním mazání, je kůže pořád stejná.


Zkoušela jsem si potírat teatree olejíčkem, ale účinek také žádný. Myslím si, že se mi kůže zanítila při epilaci strojkem ve vodě (ale to je jen má doměnka) - do té doby epilace probíhala na suchu.


Mívala jsem trochu problém se zarůstáním chloupků.


Prosím o radu na nějaké přírodní antibiotikum, případně něco bych mohla zkusit, aby nohy vypadaly zase jako dříve.


Vzhledem k tomu, že se snažím otěhotnět, nechci klasické ATB. Přikládám obrázek.


Děkuji M.

1499697677_20170710_162709.jpg
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Byť nejsem kožní lékař, jde o nějakou formu dermatitidy či ekzému.

Doporučuji:
zevně - violka trojbarevná, lopuch větší, outkovka pestrá (dřevokazná houba), vilín viržinský, kopřiva dvoudomá, měsíček lékařský (plamen, tj. oranžový květ), pěťour maloúborný (ze všech rostlin tinktura - aplikovat 3x denně)
vnitřně - pampeliška kořen, pýr plazivý kořen, kalisie vonná (tinktura, aplikovat podle schématu uvedeného na https://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/tinktury-bylinna-vina/2151-ucinky-tinktur-z-ruznych-bylinek)

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury.

Dle mého názoru není jasná indikace k užití antibiotického krému nebo antibitotika p. o. To by ale měl spíše vyhodnotit dermatolog. My bylinkáři se snažíme léčit rostlinami, antibiotika doporučujeme jen velmi velmi vzácněkdy. Dokonce i na boreliózu máme velmi účinnou líčivou rostlinu (je jí křídlatka japonská).

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den mám v prsu tvrdé srůsty, onko to není-Pohled zvenčí váčená zarudlá prohluben , přijde mi že je tam zánět. Asi měsíc jsem mazala měsíčkovou mast, ale bez účinku, ted jsem začala s Jitrocelovou mastí od Popova. Co byste mi doporučil za bylinky vně i vnitřně? Díky moc