bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Zánět kůže, hrbolky pod kůží - byliny, bylinky, babské rady, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 3757x)

Dotaz:

Dobrý den,


už asi půl roku (01/2017-07/2017) mne trápí tmavé "fleky" na nohou. Na dotek jsou to takové hrbolky. Vypadá to, že kůže je na daných místech zanícená (jakoby pod kůží). Byla jsem s tím na kožním, paní doktorka mi dala Advantan - mléko s kortikosteroidy. Po asi měsíčním mazání, je kůže pořád stejná.


Zkoušela jsem si potírat teatree olejíčkem, ale účinek také žádný. Myslím si, že se mi kůže zanítila při epilaci strojkem ve vodě (ale to je jen má doměnka) - do té doby epilace probíhala na suchu.


Mívala jsem trochu problém se zarůstáním chloupků.


Prosím o radu na nějaké přírodní antibiotikum, případně něco bych mohla zkusit, aby nohy vypadaly zase jako dříve.


Vzhledem k tomu, že se snažím otěhotnět, nechci klasické ATB. Přikládám obrázek.


Děkuji M.

1499697677_20170710_162709.jpg

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Byť nejsem kožní lékař, jde o nějakou formu dermatitidy či ekzému.

Doporučuji:
zevně - violka trojbarevná, lopuch větší, outkovka pestrá (dřevokazná houba), vilín viržinský, kopřiva dvoudomá, měsíček lékařský (plamen, tj. oranžový květ), pěťour maloúborný (ze všech rostlin tinktura - aplikovat 3x denně)
vnitřně - pampeliška kořen, pýr plazivý kořen, kalisie vonná (tinktura, aplikovat podle schématu uvedeného na https://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/tinktury-bylinna-vina/2151-ucinky-tinktur-z-ruznych-bylinek)

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury.

Dle mého názoru není jasná indikace k užití antibiotického krému nebo antibitotika p. o. To by ale měl spíše vyhodnotit dermatolog. My bylinkáři se snažíme léčit rostlinami, antibiotika doporučujeme jen velmi velmi vzácněkdy. Dokonce i na boreliózu máme velmi účinnou líčivou rostlinu (je jí křídlatka japonská).

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.