Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Zánět močových cest, ureaplazma - byliny, bylinky, babské rady, léčba bez léků

3 odpovědi
(stránka otevřena 11744x)

Dotaz:

Zánět močových cest je u nás doma je to aktuální téma. Syn (23 let) nedávno chytil bakterii, která se jmenuje UREAPLASMA. Už vybral dvoje předepsané antibiotika, které zabrala jen částečně. Teď zkoušíme homeopatické přípravky. Cestuje mu to nějak po těle. Chvíli ho, krom pálení při močení, bolely ledviny, natíkají mu kotníky na obou nohách, pořád mu otéká koleno, ve kterém mu před tím při chůzi,, chruplo"+ slabá horečka a únava k tomu. Máte pro něj nějakou konkrétní kombinaci bylin?
Dík Jirka (Ureaplasma je přímo název bakterie nebo jen jejich produktu? )

Odpověď na dotaz:

Co se týče zánětů močových cest, platí co jsem uvedl ve stránce
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/1376-zanet-mocovych-cest-mocoveho-mechyre-byliny-bylinky-babske-rady-caje-tinktury-obklady-koupele

Ureaplasma urealytikum je bakterie. Je nutné ji přeléčit antibiotiky (bohužel nevím o žádné bylince, která by ji dokázala "vymlátit").
Za zcela podstatné považuji skutečnost, že musí být vždy přeléčeni oba sexuální partneři - tzn. Váš syn i jeho přítelkyně. V opačném případě se opakovaně reinfikují a léčba nemá význam.
Ureaplasma je trošku atypická bakterie, doporučuji si o ní přečíst informace na Internetu a tím poznat "svého nepřítele".

Dlouhodobě nejsem zastáncem homeopatie a homeopatik. Považuji to za vyhazování peněz.

Co se týče otoků, doporučuji vyšetřit ještě krevní obraz a biochemii krve - CRP, celkovou bílkovinu ad. Může být narušená funkce ledvin.

Koleno bych řešil zvlášť - tam je asi mechanický inzult. Doporučuji aplikovat např. pomačkaný lopuchový list, kostival apod. Může dojít k úlevě a i otok se může zmenšit nebo zcela vyzdravit. Bylinek na klouby je celkem hodně:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/831-klouby-koleno-loket-kycel-byliny-bylinky-babske-rady-obklady-masti-tinktura-koupel
Pokud ho koleno bolí, opět doporučuji došetření příčiny (asi MR kolenního kloubu, nebo artroskopie kolene - druhý výkon je ale invazivní, nespěchal bych na něj).

Tak hodně štěstí synovi!

Odpověď na dotaz:

Taktéž jsme trpěla na ZMC a to již několik let, antibiotika nezabírala. Až poslední 3 roky mám klid, kde jsme užívala a vřele doporučuji Manosu (přírodní cukr který zničí bakterie), bohužel v ČR není k dostání, nechala jsem si jí dovézt z Anglie, cca 500 Kč (postačila 1 butelka). 1lžičku rozpustit ve vodě a vypít, nejlépe večer před spaním.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den,
ráda bych si objednala tento produkt, co radí paní v komentáři výše.
https://www.dumbylinek.cz/mocove-cesty-ledviny/148/manosa-granulat-150-g
Lékářka mi diagnostikovala Ureaplasmu, předepsala mi antibiotika, které jsem dnes začala brát, nemám sice vůbec žádné příznaky, ale četla jsem, že se tato bakterie hůře léčí a proto bych tím ráda dopomohla něčím další. Je vhodné Manosu užívat spolu s antibiotiky? Doporučujete její užívání?