Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Zánět nosních dutin, záněty uší (středního ucha, středouší) u dítěte - byliny, bylinky, babské rady

3 odpovědi
(stránka otevřena 3460x)

Dotaz:

Dobrý den,
dovolím si Vás touto cestou požádat o radu. Syn 13 let je velmi často nemocný, každý podzim trpý na časté záněty dutin a tak od února ho zase trápí záněty uší. Opakují se tak v intervalech 14 dní. V meziobdobí kdy je zdravý je unavený a bledý a tak se to táhne už 3 roky.
K témutu ucho jsem na Vašich stránkách našla jen, že lze k léčbě použít Švédské kapky při zrovna bolestivém stavu. Neměl by jste pro nás nějakou radu, jak by jsme se z tohoto začarovaného kruhu dostali ven?
Děkuji
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den. Asi bude nutný komplexní přístup, tzn. zvážit, zda je možný nějaký zákrok, který by nějakým způsobem omezil recidivy (musí zvážit ORL lékař), dále bych asi doporučoval nějaké byliny na podporu imunity a samozřejmě v době nemoci pak bylinky, které jsou určené přímo na nemoc.
Žádoucí by asi bylo i zjistit, jestli nemá dítě v těle nějakou rezistentní bakterii, která se antibiotiky jen utlumí, ale infekce se nevyléčí. Bylinek, které účinkují jako antibiotika (i preventivně) je povícero. Zvažte, zda nevyužít také tonikum (http://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/receptury/1072-prirodni-antibiotikum-tonikum-z-cesneku-cibule-krenu-zazvoru-kurkumy-jablecneho-octa-a-chili-papricek). Není to moc chutné, ale jako prevence by to fungovat mohlo. Určitě jsou nutná i režimová opatření - v době zimních měsíců nebo v průvanu se snažit hlavu mít v teple.
Co se týče zánětu středouší, vizte zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/803-zanet-stredniho-ucha-piskani-a-huceni-v-usich-byliny-bylinky-babske-rady-obklad-tinktura-koupel-usi
Co se týče zánětu paranazálních dutin, vizte zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/784-zanet-celnich-nosnich-dutin-paranazalni-dutiny-sinusitida-byliny-bylinky-babske-rady-caje-inhalace-obklady

Různé byliny na imunitu jsou uvedené zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/component/search/?searchword=imunit&searchphrase=all&Itemid=150

Odpověď na dotaz:

Děkuji za odpověď, máme za sebou podrobný rozbor krve na vše možné, od krevního obrazu až po chlamydie. nechal dělat dětský lékař, ORL lékař nevidí žádný problém. důvod proč by se mělo neustále vracet. Z jejich lékařského hlediska pro nás nemají už co udělat. Kdybych měla vyjmenovat všechny podpůrné produkty co jsme už vyzkoušeli byl to hodně dlouhý seznam. Od hlívy až po kravské kolostrum až z USA : ). Tyto problémy u syna nastaly po odstranění slepého střeva, ale prý to nemůže mít žádnou spojitost.