Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Zánět vlasového kořínku - byliny, bylinky, babské rady, léčba bez léků

3 odpovědi
(stránka otevřena 4166x)

Dotaz:

Dobrý den, chtěla bych Vás moc poprosit o radu. Už několik let se mi dělájí hnisavé, bolestivé pupínky na hlavě. Byla jsem u kožní doktorky a prý se jedná o zánět vlasového kořínku - folikulitidu. Dostala jsem mastičky, vodičky, antibiotika a nic nepomohlo. Naučila jsem se s tím žít, ale docela mě to omezuje např. nemůžu barvit hlavu atp. Chtěla bych zkusit poslední možnost a to bylinky. Myslíte, že by byly nějaké bylinky, které by mi mohly pomoct? Zkoušela jsem pupínky mazat lichořeřišnicí, prý je antibiotická, ale nepomohlo. Mohla bych zkusit něco jiného? Nebo zkusít očistit tělo zevnitř? Nevím si rady, co s tím. Ještě bych napsala, že mám mále dítě a kojím (pouze ráno a večer), takže použití bylinek možná bude omezeno. Děkuji za odpověď, už si opravdu nevím rady.

Odpověď na dotaz:

Bylinek na kožní vředy je hodně, záleží které máte k dispozici (= které rostou ve vašem okolí). Doporučuji Vám nahlédnout na jejich soupisku zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/vyhledavani?searchword=ko%C5%BEn%C3%AD%20v%C5%99&ordering=newest&searchphrase=exact
Vnější užití bylinek nevadí při kojení.

Odpověď na dotaz:

Rozhodl jsem se, že připravím na zítra (půlnoc 17.6.2015) velký článek o léčbě základních kožních nemocí, vč. uvedení očistných bylinných čajů či potravin, které mohou ovlivnit stav kůže. Článek bude dostupný po půlnoci zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/1160-kozni-nemoci-kozni-plisen-byliny-bylinky-babske-rady-obklady-koupele-masti-mazani-tinktury-bylinne-caje

Odpověď na dotaz: