Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Zapáchající pot u dítěte - příčina, byliny, bylinky, dietetika, strava

5 odpovědí
(stránka otevřena 799x)

Dotaz:

Dobrý den, pane Mlčochu,
můj dotaz se týká mojí 4leté dcery. Před pár měsíci jsem si všimla, že začala velmi zapáchat potem. Jsem z toho docela nešťastná, protože je to přeci jenom malá holčička a jsou jí teprve 4 roky! Je to takový ten štiplavý pach, aroma… Nemá vyloženě propocená trička, že by trpěla nějakým nadměrným pocením. Řešila jsem to i u dětské doktorky, která ji odebrala krev na hormony štítné žlázy, ale vše bylo v normě. Doktorka řekla, že to může být dědičné. Což bych chápala kdyby se tento problém u dcerky objevil třeba v 15letech. Je fakt, že já s tím také celý život bojuji, ale já jsem dospělá žena a můžu se v případě potřeby 2krát denně osprchovat používat antiperspiranty, parfem atd. Dceru sprchujeme každý den, každý den jí dávám čisté a bavlněné prádlo, takže hygienu má nastavenou dle mého názoru správně.
Radila jsem se nepřímo s jednou "paní léčitelkou" a ta prohlásila, že dcerka má toxické tělo.
Ráda bych se tedy zeptala, zda by bylinkový svět ve který já osobně velmi věřím měl pro moji dcerku nějaké řešení … ??

Moc Vám předem děkuji za Váš čas: -)
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Mohu se prosím zeptat, jakou stravu Vaše dcera preferuje?

Zda např. sladkosti, maso, některé druhy ovoce a zeleniny? Tzn. co jí dáváte nejvíce k jídlu?

Má nějaké další nemoci? V rodině nějaká metabolická onemocnění nemáte? Má nějakou intoleranci ve stravě, celiakii, diabetes 1. typu apod. ?

Je něco atypického, co bych měl ještě vědět?

Děkuji za Váš dotaz.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, dcera není od malička moc velký jedlík. Dlouho pila umělé mléko, na noc ho měla téměř do 3let. Pila bezlaktózovou Bebu. Bezlaktózovou proto, protože si naše dětská Mudr. jeden čas myslela, že by mohla mít dcera intoleranci laktózy. Nicméně teď konzumuje mléko, bílé jogurty, sýry a lučinu bez problémů. Není moc masový typ. Jeden čas vyžadovala jen přílohy tzn. rýži, kuskus, bulgur, brambory, těstoviny. Maso si občas dá, nejraději kuřecí řízek nebo steak. Zeleninu se snažíme jíst ke každému jídlu (mrkev, rajče, papriku, led. salát). Z ovoce má ráda banány, hrozny, jahody, jablka. Uzeniny jíme zřídkakdy. Její oblíbené je rohlík s medem nebo lučinou, miluje vývary a zeleninové krémové polévky. Od malička má ráda olivový olej. Bydlíme na vesnici a snažíme se jíst sezonně, protože dost věcí si na zahrádce vypěstujeme. A manžel je šéfkuchař, takže se snažíme dbát na pestrost stravy. Se sladkostmi začala tak ve 2.5letech. Má ráda sladké, ale určitě ho nejí každý den.
Jediné co mě ještě napadá že má ráda sýry a to zejména goudu a parmazán. Metabolické poruchy v rodine nemáme. Nicméně dcera je sledována na hematologii, jelikož má na noze mastocytom. Všechny krevní testy ale měla vždy v pořádku. Byla jsem upozorněna, že v souvislosti s tím by se možná měla tomu parmazánu vyhýbat, že by jí nemusel dělat dobře, ale nikdy jí žádnou alergickou reakci nezpůsobil.
Ještě mě napadá, že jsme jeden čas řešili parazity (měla ve stolici takový červíky.), dvakrát jsme jí tedy podávali Vermox, ale je fakt že si pak občas stěžovala, že jí svědí prdelka.
Zatím je to asi vše co bych Vám mohla napsat. Snad jsem nic nevynechala.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Problematiku jsem konzultoval s paní doktorkou Michaelou Šimkovou, která se věnuje TCM a dietetice.

Doporučuje:

- vynechat sýry
- vynechat mléko
- ponechat jogurt (ev. zkusit kefíry, ale nemusí být příznivé stran správné mikroflory, takže pokud by dělaly problém, tak vysadit)
- zelenina v pořádku, ovoce v pořádku - hlavně jablka
- banány nejíst
- prebiotika (Harmonelo)

Pokud by problém trval i po 14 dnech úpravy stravy, zkusit biorezonanci u někoho, kdo je zkušený a věrohodný.

Děkujeme za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den,

za mne ještě, pozor na přemíru soli v jídelníčku, přeci jen parmazán, gouda… Také bych se chtěla zeptat, zda dcerka neužívá b-komplex či nějaký jiný, podobný preparát, neboť nadmíru vitamínů skupiny B pak tělo vylučuje potem a ten má přesný zápach, jako popisujete. Ještě mne napadlo, velmi dobrým zdrojem vitamínů B je i droždí, klasické či lahůdkové. Zde rovněž pozor na nadměrný příjem.

Za mne, upravit stravu, stejně, jako je sepsáno výše, vynechat sýry, zařadit ryby, z ovoce upřednostnit jablka, bobuloviny, pohlídat pitný režim.

Krásný den,

Mgr. Zuzana Švédová, DiS.
nutriční terapeutka
http://www.zuzanasvedova.cz

Odpověď na dotaz:

Dobrý den,
moc děkuju za Vaše odpovědi. Měla bych doplňující otázky:
1) proč ne prosím banán?
2) proč zrovna probiotika Harmonelo? Neznám je, googlila jsem a je to tedy klasické "letadlo", což samozřejmě neznamená, že nemohou fungovat nebo nebýt kvalitní.
Děkuji za tip na biorezonanci, zjistila jsem, že mám v okolí věrohodný kontakt, což mě dost uklidnilo : -)

K druhé odpovědi:
Vitamín B dcerka neužívala. Pouze brala delší dobu Preventan junior což je převážně vitamín C.
Droždí ve větší míře též nekonzumuje.
Moc děkuji za Vaši odpověď a Váš čas.