Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Z důvodu pracovního vytížení budou dotazy v poradně zpracovány na začátku dubna 2024.

 

Zápal plic - byliny, bylinky, léčivé rostliny, podpora léčby

1 odpověď
(stránka otevřena 418x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

5.10.2022 jsem odvezla tatínka do nemocnice 39,1 mel teploty, vykašlává, moc potí se, jíst nechutná a nechce pít. V nemocnici zjistili zánet plic. Má dychátko které pouzívá ráno a večer na Bronchitis. K tomu lék - prášky, nevím na co. (ale domnívám se na tlak.) Víc momentálne nemuzu dodat. Jeho ošetrující lékar v nemocnici uz nebyl. Zítra budu vedet víc. Doktor by tam mel byt, alespon mi to tak rekli. Ráda bych prosím ?????tinkuru nebo neco, co by mohlo tatímu odlehčit, pomoci a snad i vyléčit ? určite mi rozumíte!
A dekuji mockrát ❤️

Abych nezapomela, dostal led na trísla, nevíme proč?? (Kvuli teplote?? Mozná tromboza?? Pouze se domnívám, muzu se mylit) a kyslík také.

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

SMĚSNÁ TINKTURA Z LÉČIVÝCH ROSTLIN:
Na zápal plic doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv):
CIST ŠEDAVÝ nať, BŘEČŤAN POPÍNAVÝ list (ve směsi ho nesmí být více než 10%!), PROSKURNÍK LÉKAŘSKÝ, TOULEŇ SRDČITÁ, PLICNÍK LÉKAŘSKÝ, BUKVICE LÉKAŘSKÁ.

"ZÁZRAČNÉ" VÍNO:
Vyrobit si můžete také "zázračnou" tinkturu na zánět průdušek (bronchitidu) a zápal plic:
3 biocitrony nastrouhané i s kůrou, 20 vlašských ořechů, 300 ml aloe gelu, 500 g medu, 200 ml kagoru nebo jiného kvalitního červeného vína.
Užíváme jako uvolňující a zklidňující prostředek při bolestech na plicích a průduškách. Užívá se 1 polévková lžíce 3x denně.

DIETETIKA:
jíst hodně KVĚTÁKU (vařený, ne smažený; může být i polévka). Vařit SLZOVKU OBECNOU - denně 50 gramů sušené slzovky (uvařit 20 minut v tlakovém hrnci s nějakou zeleninou, kořením, solí) po dobu 5 dnů.

REKONVALESCENCE:
V rámci rekonvalescence velmi doporučuji mateřídouškový čaj, který je chutný a dodá "novou sílu."

Nic nepokazíte ani PROPOLISOVOU TINKTUROU:
Účinky propolisu zde - https://www.bylinkyprovsechny.cz/ruzne/nezarazene-clanky/2194-propolis-ucinky-na-zdravi-pouziti-vyuziti-co-je-to-propolis-jak-vznika-slozeni-co-z-nej-vyrobit

Imunitu po onemocnění dobře nahodíte HÁLKOVOU TINKTUROU.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o PROPOLISOVOU TINKTURU a SLZOVKU OBECNOU, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.