Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Zastavení krvácení při předávkování Warfarinem - byliny, bylinky, léčivé rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 721x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Přítelova maminka užívá Warfarin a zřejmě není správně nadávkován a její obvodní lékařka to nějak neřeší, ale stačí malá tržná rána a velmi silně krvácí a někdy trvá i hodinu, než se to podaří zastavit. Vymyslel by jste nějakou bylinku na lokální zastavení.

Děkuji ZM
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Prakticky v této oblasti nemám bohužel zkušenosti, proto zde uvedu léčiv rostliny, které zvyšují krevní srážlivost. PaDobrý den.

Prakticky v této oblasti nemám bohužel zkušenosti, proto zde uvedu léčiv rostliny, které zvyšují krevní srážlivost. Patří mezi ně (doporučuji zevní aplikaci přímo na ránu - přiložit rozdrcenou rostlinu /nať z ní/ a obvázat nebo aplikovat tinkturu z této rostliny nebo rostlin) :
řebříček, kokoška pastuší tobolka, kohoutek luční, plicník lékařský.

Na okraj podotýkám, že praktický lékař nebo jiný doruzující lékař, který předepisuje Warfarin (v praxi nejčastěji internista) MUSÍ dohlížet na hladiny INR. Pokud by bylo INR přestřelené a krev nesrážlivá, hrozilo by pacietovi vykrvácení. Jako neurolog mám zkušenost z nemocnice, kdy za situace nekontorlovaného INR došlo často k infaustnímu krvácení do mozku a pacient zemřel. Bohužel se to nestalo jen jednou a i proto apeluji na to, aby praktický lékař nebo internista kontroly INR dělal. Můžete upozornit na forenzní důsledky situace, kdy by Vaše maminka zemřela na krvácení - vnitřní (hrudník, břicho) nebo výše uvedené krvácení do mozku.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.