Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Zažívací problémy, amenorea (nemenstruování), polyvalentní alergie - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 240x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Mohl byste mi poradit, ev. doporučit nějaké bylinky nebo léčebnou kúru pro moji dceru? Ve svých 22 letech téměř nemenstruuje (gynekologicky v pořádku), po prodělaném covidu polyvalentní alergik, včetně pálení žáhy po pozření skořice, ale hlavně potíže se zažíváním, ve smyslu meteorismu a bolestí břicha, spíše žaludku.

Na gastru snížená motilita jícnu. Občas si nakape Iberogast, domácí kefír ke snídani, teď nově Kombucha…

Jsem bezradná

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Situce u Vaší dcery je poměrně komplexní a v podobném scénáři bude i doporučení:

a) doporučuji návštěvu praktika nebo lékaře TČM - diagnostika z jazyka, pohovor, změření tepu trojhmatem

b) zvažte zjištění mikrobiomu tlustého střeva - vizte prosím video http://www.WebinarImunita.cz

c) doporučuji konzultaci s nutričním terapeutem (o stravě nepíšte prakticky nic) - změna dietetiky by měla Vaší dceři velmi pomoci (a může drasticky utlumit alergie)
Využít můžete služby mé kolegyně - nutriční terapeut Mgr. Zuzana Švédová, DiS. http://www.ZuzanaSvedova.cz

d) vyšetření lékařem (rozbor krve - zda nemá Vaše dcera chudokrevnost)

Amenorea u 22leté ženy je krajně nezvyklá. Domnívám se, že vliv může mít nekvalitní nebo nedostatečná strava.

________
TRÁVICÍ POTÍŽE:
Na střevní potíže a/nebo problémy s trávením a/nebo nadýmání doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
PUŠKVOREC OBECNÝ kořen, MOCHNA nať, BUKVICE LÉKAŘSKÁ kvetoucí nať, JITROCEL KOPINATÝ list, REZAVEC ŠIKMÝ plodnice, PELYNĚK ČERNOBÝL nať před květem a MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ květ.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

________
POLYVALENTNÍ ALERGIE:
V praxi se mi u pacientů (dětí i dospělí) osvědčily na alergii, ale i na astma následující léčivé rostliny a medicinální houby, ideálně ve formě směsné tinktury, kterou lze aplikovat kdekoliv a kdykoliv:
POPENEC BŘEČŤANOLISTÝ kvetoucí nať, PERILA KŘOVITÁ nať nebo kvetoucí nať, BAZALKA POSVÁTNÁ (TULSI) nať nebo kvetoucí nať, DVOUZUBEC TROJDÍLNÝ nať, EMBLIKA (AMALAKI) list, LAPACHO RUDÉ kůra, OMAN PRAVÝ kořen a z hub pak LESKLOKORKA LESKLÁ plodnice, HOUŽEVNATEC JEDLÝ plodnice.

Směs je opravdu funkční. Jsou lidé, kteří bez léků (antihistaminik) jen s touto tinkturou "přežívají" bez problémů celou sezonu. Směs je tedy účinná a v praxi se mi velmi osvědčila.

Dieta: jíst ARTYČOK (výhonky), KUSTOVNICE ČÍNSKÁ (bobule) a rozhodně MCT olej (pomáhá tlumit autoimunitní reakce, má více příznivých účinků, které uvádím zde ve webu http://www.BylinkyProVsechny.cz ).

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže a dále o MCT olej, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

_________
AMENOREA, NEMENSTRUOVÁNÍ:
Na amenoreu doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
KONTRYHEL OBECNÝ list 50%, JMELÍ BÍLÉ list sbíraný v březnu 10%, KMÍN semeno 10%, PUPALKA květ 10%, LIBEČEK kořen 10%, PUPEČNÍK list 10%.

Dietetika - potraviny podporující slezinu - vizte prosím video http://www.WebinarSlezina.cz , hlavně kurkumu.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.