Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Zelený zákal, vysoký nitrooční tlak - byliny, bylinky, léčba, obklady na oči

1 odpověď
(stránka otevřena 691x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Chtěla bych Vás poprosit o radu, jak si nejlépe pomoci při zeleném zákalu (glaukomu) - vysokém nitročním tlaku, avšak nízkém krevním tlaku. Glaukom mám léčený - beru 3 kapky a prošla jsem již 3x operací ultrazvukem, ale zlepšení je vždy chvilkové cca 4 měsíce. Dále nyní beru i železo Tardyferon (jako doplněk stravy), protože ho mám již delší dobu velmi nízké. Mám sedavou práci cca 8 hod. denně u pc. Od jara do podzimu jezdím na kole, cvičím jógu. Nejsem obézní. Velice děkuji za Váš čas a Vaši odpověď.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na vysoký nitrooční tlak, zelený i šedý zákal (byť jsou různých příčin) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - aplikace VNITŘNĚ:
KOKOTICE ČÍNSKÁ 50%, SPORÝŠ 10%, KOPŘIVA 10%, ROZRAZIL 10%, MĚSÍČEK 10% a PŘESLIČKA ROLNÍ 10%.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Zevní aplikace - VLAŠTOVIČNÍK VĚTŠÍ čerstvá šťáva - POZOR!!! nutno ředit s vodou v poměru 1:10, tzn. na 1 kapku vlaštovičíkové šťávy dát 10 kapek vody. Zevně doporučuji také aplikovat nálev z rostliny SVĚTLÍK LÉKAŘSKÝ (teplý nálev "čaj" na vatě, přiložit, nechat působit).

Určitě vizte také stánku:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/612-unavene-oci-byliny-bylinky-babske-rady

Na okraj podotýkám, že je nutné naprosto respektovat názor lékaře. Léčivé rostliny mohou pomoci u počínajících potíží u obou zákalů, ale v případě vzniku glaukomu může pacient i přijít o zrak a tam je nutné řešení dle doporučení oftalmologa. Byliny jsou tedy o sprvném načasování.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.