bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně MUDr. Zbyňka Mlčocha.

Dr. Mlčoch bude bude opět v poradně v sobotu 11.4.2020.
 

Zhoršení sluchu a zraku - byliny, bylinky, léčivé rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 67x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore,
prosím, o Váš odborný dotaz ve věci léčby vlaštovičníkem. Mám tinnitus a náhlou částečnou ztrátu sluchu. Prošla jsem v krátké době za sebou kortikoidní léčbou. Po uvedené léčbě mě trochu zlobí oči (zrak, reakce na světlo), ale nevím, zda to není způsobeno nadmírou prokrvení (užívám Betahistin, Tebokan).
Ráda bych přešla na bylinnou léčbu (sluchu, tinnitu i očí). Co by jste mi doporučil? Koupila jsem si bylinné tablety, kde je vlaštovičník, tuskavec, srdečník a med. Může mi vlaštovičník zhoršit sluch a zrak. Mám pocit (může být jen subjektivní, to nevím), že při užívání těchto tablet hůře slyším a vadí mi více světlo.
Může mi vlaštovičník zhoršit sluch a zrak.
Předem děkuji za Vaši vstřícnost. J.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Ve zcela výjimečných případech se ujímám léčby u lidí, u kterých vím, že jim západní medicína nepomůže nebo je velmi malá šance, že se tak stane. Bohužel se domnívám, že toto je Váš případ (navíc užíváte byliny, které nejsou přímo cílené na Vaše potíže).

Byť v tuto chvíli mám pozastavenou výrobu tinktur (z důvodu rekonstrukce výrobny - nová vodoinstalace a topení), tak jsem ochotný Vám připravit směsnou tinkturu, která by byla složena z následujících léčivých rostlin:
GINKGO BILOBA (list - prokrvení), BRAHMÍ (bakopa drobnolistá - mozek, nervový systém), PUPEČNÍK ASIJSKÝ (centella asiatica - nať - má schopnost lepšovat zrak, zlepšuje stav nervů), SCHIZANDRA (plod - zraková osrost), ELEUTEROKOK (vidění barev) a určitě EKLIPTA BÍLÁ (skvělá bylina na různá deenerativní onemocnění, hlavně pro starší lidi a lidi s více nemocemi). A samozřejmě ROZCHODNICE RŮŽOVÁ (regeneruje nervy a obzvl. sluchový nerv).

Vlaštovičník větší Vám v zásadě ani neublíží, ale na Vaše potíže ani nijak výrazně nepomůže. Podobně je na tom truskavec a srdečník (byť je nezatracuji).

Pokud máte zájem, ozvěte se mi na messenger https://www.facebook.com/zbynek.mlcoch
nebo email info@bylinkyprovsechny.cz
Samozřejmě můžete oslovit i jiného bylináře nebo si směsnou tinkturu vyrobit sama.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.