bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Omlouvám se, ale z časových a kapacitních důvodů budu na vaše dotazy odpovídat až od pondělí 13.7.2020 dále. Děkuji za pochopení.

 

Zhoršení sluchu, zhoršování slyšení - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 224x)

Dotaz:

Dobrý den.
Měla bych prosím dotaz ohledně timiánové a lichořeřišnicové tinktury. Potřebovala bych vědět kolik čeho dát. Ještě jeden dotaz - je něco na ztrátu sluchu. Manžel přestal z ničeho nic slyšet na pravé ucho. Teď chodí do kyslíkové komory, ale zatím to nepomáhá. Moc děkuji za odpověď a přeji vám krásný den.
Jana M.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Záleží na koncentraci byliny v tinktuře. Běžně se užívá 1 kapka na kilogram hmotnosti a den při koncentraci bylinné drogy 120-150 gramů byliny na 1000 ml alkoholu. Platí to +/- u všech bylin (byť je pár výjimek).
Na potíže se sluchem se používá např. ženšen pětilistý - tinktura z nati. Nebo netřesk střešní - vtírání čerstvé šťávy do zvukovodu.
Nicméně pokud je ztráta sluchu způsobená silnými zvuky (např. práce s rotačními přístroji za života), je pravděpodobné, že je ztráta sluchu nevratná. Pokud se sluch začal pozvolna zhoršovat, lze to buď zpomalit nebo zastavit. Zlepšení stavu je otazné, ale není vyloučené.
Tinktury mohu dodat - http://www.BylinkovyDoktor.cz, netřesk mívá jen na jaře. Nyní není sezona živých bylin.
Maria Treben za svého života doporučovala na sluch a zhoršené slyšení švédské kapky. V praxi to vyzkoušené nemám. Osobně mám dobré zkušenosti jen s ženšenem pětilistým (gynostema). Informace o švédských kapkách jsou zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/receptury/201-svedske-kapky-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti-recept-navod
O ženšenu pětilistém i o netřesku střešním píšu na tomto webu, tj. http://www.BylinkyProVsechny.cz
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.