bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Zhoubný nádor, rakovina tlustého střeva - byliny, bylinky, léčivé rostilny, medicinální houby

1 odpověď
(stránka otevřena 69x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore,
poradíte prosím co pomáhá jako podpora léčby zhoubného nádoru tlustého střeva? Koupila jsem si kapky gravioly, tablety vilcacory, čaj lapacho. Mám i echinaceu, černohlávek a přemýšlím o tužebníku, protože jsem četla, že pomáhají malé dávky aspirinu. Bojím s ale, abych to nepřekombinovala.
Moc děkuji za odpověď. V.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Obecně se doporučuje užívat max. 7 rostlin (počítaje v to i medicinální houby) najednou, takže ano - je to jak píšete, tzn. je ke zvážení, abyste zbytečně nepřekombinovala.

Na rakovinu tlustého střeva se kromě Vámi zmíněné anony (graviola) hodí také medicinální houba ČAGA (rezavec šikmý), z bylin ČERNOHLÁVEK OBECNÝ a ze stromů nakonec BROSKVOŇ LIST.

Prevence metastáz rakoviny tlustého střeva: ELEUTEROKOK, PENÍZOVKA, KURKUMA, ŽENŠEN.

Vilcacoru, lapacho, echinaceu a tužebník já osobně nepovažuji za léčivé rostliny první volby u podpory léčby rakoviny a naprevenci metastáz.


Deriváty kyseliny salicylové jsou vhodné jako podpora rakoviny tlustého střeva. Vhodný je např. tužebník nebo vrba (které salicyláty obsahují). Více informací zde: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/?term=aspirin+colon+cancer

Dietetika: RŮŽIČKOVÁ KAPUSTA.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury - http://www.BylinkovyDoktor.cz /> Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.