Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Cévy, dásně, zuby, deprese - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 1065x)

Dotaz:

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na před a o po operační podpůrnou léčbu (jedná se o operaci žil (pár - muž, žena cca 65 let) a následnou podporu pro zdravé cévy, aby se operaci nemuseli stále znovu podstupovat (již jdou po druhé po několika letech). Ráda bych také poprosila o radu pro dutinu ústní, bylinky proti zánětu dásní, pokud existuje proti kazu a pro zdravé zuby všeobecně, stabilizaci zubního kamene (v současném stavu drží zubní kámen moje zuby pohromadě - vytrhat si je můžu nechat vždycky - nic jiného zubař nenabízí, ale ráda bych je ještě zachovala) Ještě nějakou bylinku na dobrou náladu, pro lehkost, proti depresím a únavě, pro energii a radost. Děkuji Vám předem za váš čas, vážím si vaší odbornosti i ochoty podělit se o poznané. Pokud mi můžete doporučit již nějakou Vámi vyrobenou tinkturu či směs budu ráda za nabídku.
Hodně radosti a vyléčených potřebných
Yana
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Co se týče dobrého stavu cév, velice doporučuji tinkturu z plodu jírovce maďalu. Nic lepšího na žíly neznám. Užívá se dlouhodobě (cca. 3 měsíce s pauzami).
Dále doporučuji konzumovat neloupanou pohanku. Má hodně rutinu a to cévám velmi prospívá.
Co se týče dobrého stavu dásní a zubů, doporučuji tinkturu v kombinaci šalvěj-hřebíček-řepík. Ideálně ve formě tinktury, kdy alkohol navíc desinfikuje.
Pokud jsou dásně ve špatném stavu nebo nějak zanícené, vhodné je užívat ředěnou propolisovou tinkturu. Ta umí s dásněmi (stejně jako s aftami či třeba opary) velké divy. Je mimořádně léčivá.
Zubní kámen je nositel bakterií a do dutiny ústní nepatří. Měl by se odstranit a je možné bylinami podpořt pevnost vazů, které zuby drží v zubním lůžku. Doufám, že to se zubním kamenem je jen žert : D
Bylin na lepší náladu a vitalitu je povícero. Doporučil bych např. pupečník (říká se mu taky gotukola nebo brahmí). Má mj. tyto účinky: zlepšuje paměť a prokrvení mozku, zlepšuje zrak, snižuje cholesterol, tlumí únavu a dobíjí energii, zklidňuje psychiku. Je to mozkový nutrient, takže zlepšuje soustředění a bystrost.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.