bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Omlouvám se, ale z časových a kapacitních důvodů budu na vaše dotazy odpovídat až od pondělí 13.7.2020 dále. Děkuji za pochopení.

 

Cévy, dásně, zuby, deprese - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 247x)

Dotaz:

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na před a o po operační podpůrnou léčbu (jedná se o operaci žil (pár - muž, žena cca 65 let) a následnou podporu pro zdravé cévy, aby se operaci nemuseli stále znovu podstupovat (již jdou po druhé po několika letech). Ráda bych také poprosila o radu pro dutinu ústní, bylinky proti zánětu dásní, pokud existuje proti kazu a pro zdravé zuby všeobecně, stabilizaci zubního kamene (v současném stavu drží zubní kámen moje zuby pohromadě - vytrhat si je můžu nechat vždycky - nic jiného zubař nenabízí, ale ráda bych je ještě zachovala) Ještě nějakou bylinku na dobrou náladu, pro lehkost, proti depresím a únavě, pro energii a radost. Děkuji Vám předem za váš čas, vážím si vaší odbornosti i ochoty podělit se o poznané. Pokud mi můžete doporučit již nějakou Vámi vyrobenou tinkturu či směs budu ráda za nabídku.
Hodně radosti a vyléčených potřebných
Yana

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Co se týče dobrého stavu cév, velice doporučuji tinkturu z plodu jírovce maďalu. Nic lepšího na žíly neznám. Užívá se dlouhodobě (cca. 3 měsíce s pauzami).
Dále doporučuji konzumovat neloupanou pohanku. Má hodně rutinu a to cévám velmi prospívá.
Co se týče dobrého stavu dásní a zubů, doporučuji tinkturu v kombinaci šalvěj-hřebíček-řepík. Ideálně ve formě tinktury, kdy alkohol navíc desinfikuje.
Pokud jsou dásně ve špatném stavu nebo nějak zanícené, vhodné je užívat ředěnou propolisovou tinkturu. Ta umí s dásněmi (stejně jako s aftami či třeba opary) velké divy. Je mimořádně léčivá.
Zubní kámen je nositel bakterií a do dutiny ústní nepatří. Měl by se odstranit a je možné bylinami podpořt pevnost vazů, které zuby drží v zubním lůžku. Doufám, že to se zubním kamenem je jen žert : D
Bylin na lepší náladu a vitalitu je povícero. Doporučil bych např. pupečník (říká se mu taky gotukola nebo brahmí). Má mj. tyto účinky: zlepšuje paměť a prokrvení mozku, zlepšuje zrak, snižuje cholesterol, tlumí únavu a dobíjí energii, zklidňuje psychiku. Je to mozkový nutrient, takže zlepšuje soustředění a bystrost.
Ze všech uvedených bylin vyrábím tinktury a mohu dodat. Více informací na http://www.BylinkovyDoktor.cz
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.