Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Zlatý stafylokok a novorozenec, kojenec - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez antibiotik

1 odpověď
(stránka otevřena 585x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Chtěl bych Vás poprosit o radu. U mého čtyřměsíčního syna byl rozborem zjištěn zlatý stafylokok. Neustále mu vytéká hnis z oka, chrochtá v nose a dělají se mu vyrážky na obličeji.
V poslední době má také problém se stolicí, která je často našedlá a poté hned tmavě zelená. Paní doktorka předepsala již čtvrtá antibiotika, které nefungují.

Přečetl jsem si na Vašich stránkách, že na zlatého stafylokoka funguje lichořeřišnice, pelargonie a tinktura z propolisu.

Bohužel ale nevím, jak tyto věci aplikovat u kojence.

Mockrát děkuji, s pozdravem Vorlíček
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Ano, výše uvedené jste napsal přesně - jsou to zabijáci zlatého stafylokoka. Hlavně propolisová tinktura.

Bylo by možné aplikovat ředěnou propolisovou tinkturu vatou na zavřená víčka.

Nemám ale u tak malinkatých dětí zkušenost s léčbou lichořeřišnicí a pelargonií sidonskou. Asi by byly byliny účinné, ale nejsem si jistý aplikací. Tinktura je naprosto nevhodná. Snad nálev z lichořeřišnice? To ale nebude novorozenci chutnat. A pelargonie sidonská je super, ale je leší ji tepelně neupravovat, tzn. snad jedině studený výluh (macerát) z kořene. Nejlepší je pro extrakci látek z pelargonie sidonské líh, ale ten zde nelze použít, jak jsem již psal.

Otázku proto nechávám bohužel otevřenou.

A ano, je to tak. Zlatý stafylokok je velmi rezistentní a antibiotika prakticky nemají účinek. Naopak - vybijí novorozenci mikrofloru tlustého střeva a tím mu rozhodí celý organismus a to nejen pro dobu blízkou, ale i pro celý jeho další život (bohužel). Mikrobiom střeva je totiž extrémně důležitý a právě v tom kojeneckém věku dává základ imunity a dalších monoho věcí.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.